Юристи розповіли, чому створення антикорупційного суду в Україні незаконно

Створення антикорупційного суду в Україні суперечить Конституції і може призвести до того, що засудженим цією інституцією злодіям держава змушена буде платити компенсацію.

Таку думку висловив юрист Ростислав Кравець на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

«Заборонено Конституцією України створення особливих судів. У нас є спеціалізовані суди, але антикорупційний суд не є спеціалізованим — він якраз і є особливим. Ми відразу ж закладаємо ось цю бомбу», — зазначив експерт.

За його словами, нинішня влада заради чергового кредиту МВФ знайде голоси за закон про створення антикорупційного суду. Однак ті ж депутати внесуть подання до Конституційного суду, який після чергової зміни влади в Україні винесе постанову про те, що такий антикорупційний суд створений незаконно.

«Уже зараз можна про це говорити, а не через чотири або п’ять років, коли нам доведеться виправдовувати корупціонерів, та ще їм і компенсацію платити», — додав Кравець. При цьому він додав, що такий особливий суд не потрібен країні, а реформатори, які ініціюють створення подібних інституцій, не компетентні і далекі від реалій України.

Нагадаємо, згідно з «поправкою Лозового», з 15 березня морги не зможуть брати трупи без спеціальної постанови суду. В очікуванні таких постанов тіла померлих будуть кілька діб перебувати вдома.

АСН

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *