Апеляційний суд Херсонської області залишив депутата «Євпаторійської міської ради» під вартою

26 квітня, в Апеляційному суді Херсонської області відбулося слухання апеляції захисників депутата «Євпаторійської міської ради» Сергія Осьмініна на рішення Херсонського міського суду про тримання Осьмініна під вартою до 1 червня 2018 року. Сергія Осьмініна підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 ККУ).

До залу суду Сергій Осьмінін не з’явився, залишившись у слідчому ізоляторі. Його інтереси представляли два адвокати: Павло Черненко, який захищав Осьмініна під час обрання йому запобіжного заходу, та новий учасник процесу Ростислав Кравець. Вони пояснили відсутність свого клієнта бюрократичними перепонами доставки з ізолятора та неодноразовим перенесенням засідання.

Апеляційний суд Херсонської області залишив депутата «Євпаторійської міської ради» під вартою

Черненко і Кравець просили скасувати рішення суду першої інстанції, адже, на їхню думку, підозра, вручена Осьмініну, не обґрунтована, не доведена, а ризики перешкоджання Осьмініна слідству – відсутні. На відміну від позиції в суді першої інстанції, Павло Черненко формально визнав, що Сергій Осьмінін є депутатом «Євпаторійської міської ради», однак адвокат доводив, що підзахисний не є представником влади, а є представником органу місцевого самоврядування. Адвокат зазначає, що в статусі депутата Осьмінін не міг вчинити дії, які йому інкримінують, адже його повноваження передбачають вирішення локальних господарчих питань. Також захисники говорили про відсутність належних доказів і нечіткі свідчення свідків у справі.

Апеляційний суд Херсонської області залишив депутата «Євпаторійської міської ради» під вартою

Адвокат Кравець кілька разів намагався проводити паралелі то зі «справами Майдану», то натякав на те, що судити треба працівників СБУ, які стали працівниками спецслужб РФ у Криму. Вони, а не Осьмінін, за словами Кравця, мають бути на лаві підсудних, бо є представниками органів влади.

Прокурор Олександр Жакомін просив відмовити в задоволенні апеляційної скарги адвокатів Осьмініна і залишити його під вартою. Прокурор зазначив, що існують ризики переховування Осьмініна від органів слідства, в тому числі на території окупованого Росією Криму, де можуть бути знищені докази у вчиненні інкримінованого йому злочину.

Апеляційний суд Херсонської області залишив депутата «Євпаторійської міської ради» під вартою

Порадившись, колегія суддів на чолі з Ігорем Красновським дійшла висновку, що причетність Осьмініна до вчинення злочину, у якому його підозрюють, вірогідна і достатньо обґрунтована стороною обвинувачення, а отже,  слідчий суддя Херсонського міського суду Дмитро Гонтар ухвалив правомірне рішення про застосування до Осьмініна запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 1 червня 2018 року. 

Апеляційний суд Херсонської області залишив депутата «Євпаторійської міської ради» під вартою

Як писав «День», Сергій Осьмінін, екс-депутат міської ради Євпаторії від Партії регіонів, директор ТОВ «Машсервіс» був затриманий співробітниками управління СБУ в АР Крим в ніч на 3 квітня на адмінмежі з окупованим Росією Кримом на КПВВ «Чаплинка». Українські спецслужби встановили, що Осьмінін у березні 2014 року брав участь у протиправній діяльності так званої самооборони Криму.

За інформацією спецслужби, у вересні 2014 року фігурант справи був обраний депутатом від політичної партії «Единая Россия» до так званої Євпаторійської міської ради, створеної окупаційною владою. Таким чином, вважають в СБУ, Осьмінін сприяв створенню і легітимізації незаконних органів влади РФ на території Криму.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

Джерело: День

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *