Антикорупційний суд в Україні не потрібен та суперечить Конституції, — Кравець

В Україні потрібен суд, який не буде надто зайнятим та сфокусується лише на справах топ-корупції. Бо саме він зможе відкинути, принаймні, елемент затягувань їх розгляду. Натомість, Президент пропонує у своєму законопроекті про Антикорупційний суд, щоб той займався не тільки корупцією, але й справами зброї та наркотиків, у яких фігурують чиновники.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

 «Коли починали говорити про необхідність створення Антикорупційного суду, то йшлося про те, що існуючі суди неспроможні розглядати справи НАБУ. Також вони неспроможні призначати засідання, тому що 40 відсотків справ лежить зараз в судах навіть без першого судового засідання. І це триває роками», – сказала Красносільська.

Власне, тому в Україні потрібен суд, який не буде надто зайнятим та сфокусується лише на справах топ-корупції. Бо саме він зможе відкинути, принаймні, елемент затягувань. Натомість, Президент пропонує у своєму законопроекті про антикорупційний суд, щоб він займався не тільки топ-корупцією, але і справами зброї та наркотиків, де фігурують чиновники.

«Уявіть собі, яке матиме навантаження суд, якщо він займатиметься депутатами, суддями, а також кожним дрібним прокурором, який можливо під час обшуку поклав собі в кишеню, наприклад, конфіскований шматок наркотиків. Це буде шалене перевантаження суду і ми матимемо ще один орган, надто зайнятий, щоб займатися справами топ-корупції», – вважає вона.

Натомість її опонент у студії адвокат Ростислав Кравець заявив, що відбувається маніпулювання. Адже Антикорупційний суд в принципі буде заблокований, бо розглядатиме справи стосовно корупції з усієї України лише у столиці.  А законопроект сам собі протирічить, адже справи корупції саме суддів Антикорупційного суду будуть розглядатися у загальних судах, відповідно до законопроекту.

«Виходить так, що ми не довіряємо антикорупційним суддям і даємо розглядати справи ідеальному суду, який незрозуміло, яким чином буде створений. При цьому злочини, які будуть скоюватись співробітниками і суддями, будуть розглядатися тими ж корупційними суддями. Ми можемо цілком законно отримати рішення Конституційного суду, який взагалі може скасувати усю судову реформу. Тому на сьогоднішній день те, що стосується взагалі цієї реформи, на мій погляд, не відповідає дійсним намаганням і сподіванням українців на відновлення довіри, про яку ви говорили щодо судової влади. Тому що сьогодні питання є саме в нестачі суддів», – прокоментував адвокат Ростислав Кравець.

ZiK

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *