Звернення до суддів України задля припинення узурпації влади

Шановні колеги, і в першу чергу судді, напередодні Дня юриста і після прийняття та фактичної наруги над всією правовою та зокрема судовою системою в Україні, звертюсь до Вас з наступною пропозицією для відстоювання залишків Вашої незалежності та можливості приймати рішення без «керівних вказівок» з Адміністрації Президента та Вищої ради правосуддя.

Так звана «судова реформа», що наразі відбувається в Україні, фактично призводить до узурпації влади і повного знищення незалежності судової гілки влади. Саме конкурс з обрання кандидатів на посади суддів до Верховного Суду яскраво це продемонстрував.

Окрім цього, наглядним прикладом узурпації влади є дії членів Вищої ради правосуддя, обраних зі значними порушеннями українського законодавства та склад якої не відповідає вимогам Венеціанської комісії. Зокрема, це проявилось у так званій люстрації, а фактично переслідуванні суддів за політичними мотивами та бізнес-інтересами окремих її членів.

Саме дії членів Вищої ради правосуддя та їх поведінка наносять непоправну шкоду та підривають довіру до судової гілки влади.

Дійсним на цей час Законом України «Про Вищу раду правосуддя» передбачена можливість звільнення члена Вищої ради правосуддя з посади за грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом члена Вищої ради правосуддя або виявило його невідповідність займаній посаді, допущення іншої поведінки, що підриває авторитет та суспільну довіру до правосуддя та судової влади.

За повідомленням Ради суддів України, було вирішено визначити дату продовження ХІV позачергового з’їзду суддів України після перерви – 13 листопада 2017 року о 10 год. 00 хв., у Міжнародному центрі культури та мистецтв профспілок України (м. Київ, Алея Небесної Сотні,1).

У зв‘язку з цим, для збереження незалежності судової гілки влади та відновлення довіри до неї пропоную поставити на з‘їзді для обговорення та голосування питання щодо звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою про направлення подання до З‘їзду суддів України про звільнення членів Вищої ради правосуддя, обраних з‘їздом суддів. Це практично єдиний шанс в законний спосіб зупинити узурпацію влади.

З великою повагою,
Адвокат Кравець Р.Ю.

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *