Закон про мобілізацію розроблений Мар’яною Безуглою загрожує нацбезпеці України — адвокат

Законопроєкт про мобілізацію порушує не тільки Конституції, а ще й загрожує національній безпеці України.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Правоохоронним органам треба негайно почати досудове розслідування, щодо осіб які готували та розробляли законопроєкт про мобілізацію, який суперечить Конституції України. Адже він перетворює Україну на мілітаризовану країну, перетворюючи всіх українців у військових. Це дуже небезпечні норми, які ставляють під загрозу нацбезпеку. Зокрема, коли співробітників СБУ та держохорони можуть звільняти без попередження, за будь-якою підставою без можливості захистити свої права. Тому працівники СБУ розуміючи, що їх можуть звільнити у будь-який момент навряд чи будуть добре виконувати свої обов’язки та захищати нацбезпеку країни», — каже адвокат.

На його думку, передача повноважень з формування обліку мобілізованих на місцеві адміністрації несе загрозу нацбезпеці.

«Треба буде створювати окремі бази даних, які можуть потрапити в руки до ворога. Особливо, якщо це прифронтові або окуповані території. Були приклади, коли захоплювали місцеві військкомати з усіма даними військовозобов’язаних. А тепер все буде в електронному вигляді. Тож цей законопроєкт порушує не тільки Конституції, а ще й загрожує національній безпеці України. Тому СБУ має негайно почати розслідування та виявити всіх осіб, які були причетні до його розробки для того, щоб виявити всіх ворогів України, що знаходяться в органах державної влади. При чому у найвищому ешелоні», — резюмує адвокат.

Нагадаємо, що запропонований урядом законопроєкт про мобілізацію містить норми, що суперечать Конституції України. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Джерело: i-ua.tv

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *