З 19 липня у чотири рази збільшується вартість реєстрації торговельної марки в Україні

В сучасному світі люди готові чекати декілька десятків годин в черзі аби придбати нову модель ґаджету, при цьому взагалі не звертають уваги на аналогічний за функціями ґаджет (або навіть кращій), який виготовлено іншою компанією.

Вказаний феномен можна пояснити одним словом – бренд. Часто цілі бізнес-імперії будуються на основі бренду, який і є секретом активних продаж і великих прибутків. У зв’язку з цим, найбільшою цінністю деяких бізнес-гігантів є саме їх логотипи, на створення яких витрачається багато часу, сил та фінансів.

Основою для створення будь-якого бренду є реєстрація відповідного зображення та закріплення прав на нього. Після отримання правової охорони вашого логотипу, можна починати повноцінний процес створення бренду.

Законодавством не закріплено поняття «бренд», однак використовується його аналоги «торговельна марка», «знак для товарів і послуг».

Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» торговельною маркою (далі – ТМ) є позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Таким позначенням можуть бути слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень.

Процедуру реєстрації ТМ умовно можна поділити на наступні основні етапи: 

І – перевірка (на скільки це можливо за реєстрами з відкритим доступом) того, чи раніше не було зареєстровано чи заявлено на реєстрацію в Україні на ім’я іншої особи аналогічну ТМ для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг;

ІІ – підготовка і подача заявки на реєстрацію ТМ;

ІІІ – проведення відповідною установою експертиз та прийняття рішення про реєстрацію ТМ або рішення про відхилення заявки;

IV – реєстрація ТМ та видача відповідного свідоцтва заявнику. 

На практиці, процес реєстрації ТМ займає від 12 до 18 місяців. Однак, у разі необхідності, можна скоротити вказаний строк до 8-9 місяців. За таке прискорення процедури реєстрації ТМ додатково сплачується адміністративний збір, розмір якого залежить від особливостей зображення ТМ та змісту поданої заявки. 

При прийнятті рішення про реєстрацію ТМ необхідно врахувати наступне:

  • реєстрація позначення як ТМ є основою для створення власного бренду;
  • свідоцтво про реєстрацію позначення як ТМ дає його власнику право зареєструвати на своє ім’я домен в зоні .UA (таке доменне ім’я краще запам’ятовується, в потенційних клієнтів викликає більше довіри, ніж інші доменні імена);
  • після реєстрації позначення як ТМ, лише ви матимете виключне право використовувати його, дозволяти або забороняти іншим використовувати вашу ТМ;
  • права лише на зареєстровану ТМ можна продати, подарувати, успадкувати та ін.;
  • ТМ є одним із елементів необхідних для укладення договорів франчайзингу, що дасть можливість за короткі строки створити фірмову мережу по всій території Україні.

Щодо вартості реєстрації ТМ, слід зазначити наступне.

12 червня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 496, якою збільшено в 4-ри рази розмір ставок адміністративного збору за реєстрацію торговельної марки. Нижче наводимо порівняльну табличку «старих та нових» розмірів основних зборів, які заявники сплачують при подачі відповідної заявки про реєстрацію знака для товарів і послуг. 

Вид збору

Розмір збору до 19.07.2019 р.

Розмір збору після 19.07.2019 р.

за подання заявки на знак одним заявником;

1 000 грн.

4 000 грн.

додатково за кожний клас Міжнародної класифікації товарів і послуг понад один, номер якого зазначено у заявці;

1 000 грн.

4 000 грн.

додатково за подання в заявці кольорового зображення знака;

500 грн.

1 000 грн.

додатково за включення до знака позначення, що відображує назву держави «Україна»;

6 000 грн.

24 000 грн.

за публікацію про видачу свідоцтва на знак для товарів і послуг у чорно-білому зображенні за кожний клас;

150 грн.

600 грн.

додатково за публікацію кольорового зображення знака;

100 грн.

200 грн.

Отже, аби не переплачувати за реєстрацію ТМ в 4-ри рази, необхідно подати відповідну заявку до 19.07.2019 року (день набрання чинності вказаних вище змін), а спеціалісти Адвокатської компанії «Кравець і партнери» готові вам допомогти в цьому.

Ми  безкоштовно надаємо усну консультацію щодо реєстрації ТМ, перевіримо чи раніше не було зареєстровано чи заявлено на реєстрацію в Україні на ім’я іншої особи ТМ аналогічну вашій для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг, прорахуємо вартість реєстрації ТМ (розмір всіх адміністративних зборів).

Зв’язатись можливо за електронною адресою: info@knpartners.com.ua або телефоном +380-44-229-6950

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *