Виїзд за кордон: чому можуть відмовити багатодітним батькам та студентам

Найчастіше причина криється у неповному пакеті документів.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, які введені через агресію РФ. В цей період заборонений виїзд за кордон чоловікам призовного віку, але є деякі виключення. Виникають ситуації, коли у виїзді за кордон відмовляють навіть тим, хто має на це право, але не підготував необхідні підтверджувальні документи. Адвокат Роман Сімутін на власній сторінці у Facebook пояснив, що потрібно робити у таких ситуаціях.

Чи пустять за кордон батька, який має трьох дітей від різних шлюбів

Адвокат зазначив, що право виїзду має лише той батько, який утримує усіх трьох (або більше) дітей. У іншому випадку факт батьківства права на виїзд за кордон під час війни не надає.

Для перетину кордону необхідно мати документи, що підтверджують право чоловіка виїхати:

  • рішення суду про утримання;
  • свідоцтво про народження.

«Ще є людський фактор прикордонника: виїжджаєш із документами, проте без дітей — можуть і не пропустити — доведено», – наголосив Сімутін.

Які документи для виїзду за кордон знадобляться чоловіку, який самостійно виховує дитину/дітей

Для виїзду необхідно встановлення місця проживання дитини з батьком — це може бути рішення суду, органу опіки й піклування, свідоцтво про смерть матері дитини чи рішення про позбавлення її батьківських прав.

Також батько-одинак втрачає право на перетин кордону під час війни, якщо він одружився вдруге і у дитини є мачуха, яка може займатися доглядом за нею.

Як виїхати за кордон чоловіку, який є опікуном чи піклувальником

Якщо чоловік, якому необхідно перетнути кордон, опікується людиною, що потребує постійного догляду, то виїжджати з країни вони можуть тільки разом.

Також важливий нюанс полягає в тому, що прикордонникам необхідно показати висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) чи лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), що людина потребує постійного догляду.

Правозахисник зауважив, що є прецеденти, коли чоловікам відмовляли у виїзді, навіть коли вони намагалися перетнути кордон разом з «лежачою» людиною.

Які документи потрібні студентам для виїзду за кордон

Студентам, які їдуть на навчання у закордонні ЗВО, необхідно показати прикордонникам довідку з військкомату про відстрочку на шість місяців.

Її можна одержати після встановлення на облік, проходження медкомісії та надання документів, що підтверджують право на відстрочку.

Нагадаємо, раніше юрист Ростислав Кравець розповів, чи можуть в Україні вручати повістки повторно.

ZN

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *