Українцям оголосили про кінець авіакризи і порадили сміливо летіти на моря

Ситуація з затримками авіарейсів, від яких постраждали українські туристи за кордоном, врегульована, і всі українці або вже повернулися, або летять додому.

Про це на брифінгу в середу повідомив директор українського «Центру розвитку туризму» Володимир Царук, передає «Інтерфакс-Україна».

«Практично всі туристи, які очікували рейси, вже вивезені. Останній рейс, який вивозив туристів з Іспанії, вже перебуває на шляху до Львова. Сьогодні процес буде завершений. Поступово авіакомпанії приводять розклад у порядок, туристи повертаються. Хочу всіх заспокоїти: можете спокійно відправлятися в подорожі», — сказав він.

За словами Царука, на сьогодні всі українські туроператори виконують свої зобов’язання, також виконуються контракти з авіаперевізниками.

«Причини ситуації, яка склалася щодо Тунісу, — це недостатня кількість літаків. Проблема авіакомпаній в тому, що у неї немає резервних літаків під чартерні рейси, вихід з ладу одного літака підриває весь ланцюжок», — заявив він.

Царук нагадав, що один з літаків авіакомпанії «Браво» вийшов за межі злітної смуги і тому з 27 червня виник ланцюжок затримок.

«Тому правильним було б порушити питання терміну експлуатації літаків і правильним є рішення про заборону з 2019 роки експлуатації літаків, яким більше 20 років», — висловив він переконання.

У свою чергу, юрист Ростислав Кравець зазначив, що український турист на сьогодні ніяк не захищений від недобросовісних дій туристичних компаній.

«Сьогодні літати у відпустку потрібно, але користуватися послугами українських туристичних компаній — це удар по самому ринку. Немає порядку і все просто «зашибають» гроші, на туристів всім начхати. Турист, який потрапив у неприємну ситуацію, повинен зібрати максимум довідок і підтверджень… коли приїде — йти до суду», — сказав він.

Разом з тим Кравець зазначив, що відповідно до практики, потерпілому туристу через суд «у кращому випадку компенсують вартість поїздки, ну і, можливо, компенсацію моральної шкоди — в межах 10 тис. грн».

«Але при цьому людина витратиться на юриста, втратить свій час, і це все забере півтора-два роки», — додав юрист.

Нагадаємо, українські туристи застрягли на кілька днів на відпочинку за кордоном. Зокрема, через конфлікти туроператорів з авіаперевізниками.

Так, українці застрягли в Тунісі, Албанії, на іспанському острові Мальорка, Грузії, Єгипті, Туреччині та інших курортних країнах.

УП

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *