У столиці скарги киян на комунальників дивним чином потрапили у медзаклади

У соцмережах нещодавно зявилося кілька аркушів із прізвищами та іменами киян, їхніми адресами та номерами телефонів, а навпроти кожного позначка, скільки разів ця людина скаржилася на комунальні служби. Про існування такого переліку випадково дізналася одна з його фігуранток, власне обурена жінка й виклала знахідку в Інтернет.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Пані Наталя прийшла в районну поліклініку укладати декларацію з лікарем. Уже на прийомі одна з медсестер ошелешила жінку запитаннями.

«Ви Коптєнкова? А для чого ви скаржитеся? Кому і для чого ви це робите? Я дуже здивувалася, тому що знала, що ні на яку поліклініку і на щось, пов’язане з медициною, я ніколи не писала скарг», – сказала Наталя Коптєнкова.

Уже в приватній розмові медпрацівниця повідомила, що до закладу з КМДА надійшли списки мешканців району з їхніми адресами, телефонами та кількістю скарг, які ті написали на комунальників.

«Медсестрам було дане розпорядження, щоб вони телефонували по цих телефонах і питали людей, для чого вони скаржаться на роботу комунальних служб. Її також обурювала ця ситуація, тому що це не робота медичної сестри», – наголосила киянка.

Жінка спочатку навіть не повірила власним вухам і вирішила все з’ясувати. Наступного дня разом із товаришкою знову рушила до медзакладу. Через власне джерело жінкам стало відомо, що списки таки існують, і їх навіть удалося сфотографувати. Схоже, що інформацію про невдоволених зібрано через онлайн-систему 1551 та комунальні обслуговувальні підприємства, де для особливо активних скаржників є навіть окрема позначка.

Аби історії надати розголосу, жінки опублікували її в мережі і прикріпили фото списків, попередньо приховавши особисті дані тих, хто туди потрапив. Користувачі знаходять свої прізвища і пишуть обурені пости, а тому, хто придумав збирати й поширювати відомості про киян, загрожує кримінальна відповідальність.

«Особам, які надали таку інформацію загрожує до трьох років позбавлення волі. А саме через незаконне розповсюдження інформації, персональних даних, які містяться в цих списках стосовно осіб, прізвищ осіб, їх телефонів і кількості скарг», – зазначив адвокат Ростислав Кравець.

Тим часом у КМДА кажуть, що жодних схожих доручень про роз’яснювальну роботу зі скаржниками не давали. І додають, що уже розпочали службове розслідування, підсумки якого оголосять уже у вівторок.

Нагадаємо, 16 липня у Миколаєві співробітники комунального підприємства Центр захисту тварин умертвили кілька десятків безпритульних собак і цуценят, в зв’язку з чим між зоозахисниками і комунальниками відбулися зіткнення.

Ганна Безугла, Володимир Карпенко, Олександр Громовий, «Перші про головне»

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *