ЦРУ. Чому металургійний завод Порошенка не платить земельний податок та досі торгує з РФ

У новому випуску програми «ЦРУ» – як київська влада звільнила від земельного податку один із заводів Петра Порошенка та чому підприємство досі торгує з Росією.

«Ленінська кузня» – столичне промислове підприємство із потужним потенціалом. За два роки завод збільшив свої активи у 5 разів. Продукцію цього заводу продають у десятки країн, а прибутковість заводу стрімко йде вгору. І за таких обставин, Київська влада звільнила бізнес від земельного податку.

Після розпаду Радянського союзу «Ленінську кузню» викупила група компаній «Укрпромінвест». З часом вони відходять до корпорації «Прайм Ессетс Кепітал».

Викуплена фондом Петра Порошенка, «кузня» стає одним із ключових підприємств холдингу. Найстаріше та найпотужніше у галузі машинобудівної та металообробної промисловості України. Серед основної діяльності «Лєнкузні» – суднобудування, ливарне виробництво, виробництво засобів для нафтопереробної промисловості, а також морозильне та котельне обладнання.

«Ленкузня» експортує свою продукцію до десятка країн. Але найцікавіше, що і досі більшість продукції йде на експорт до Російської Федерації.

Підприємство виробляє також і військові катери. А віднедавна ще й зброю. Та це далеко не все, що «кують» на верфі. суднобудування підприємство поєднує й з військовим автопромом.

У складні для країни часи «Ленінська кузня» не просто залишається на плаву. За час війни, який збігся із президентством власника, підприємство неабияк примножило свої статки.

З 2014 року «Ленінська кузня» за дивних обставин виграє тендери і на постачання бронеавтомобілів Збройним силам України. Хоча до цього автотехніку взагалі не виробляла.

Завдяки чому стало можливе економічне диво на підприємстві та чому завод позбавили земельних податків – дивіться у розслідуванні.

24 канал

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *