Цей Гройсман — такий Гройсман

Уряд вiдрапортував про «досягнення», яке реалiзоване ще два роки тому — до призначення Гройсмана.

На урядовому сайтi українцiв повiдомили: ухвалено постанову, яка спрощує Правила користування примiщеннями житлових будинкiв i гуртожиткiв. I тепер, мовляв, для їх перепланування або переобладнання не потрiбно отримувати дозвiльних документiв, пише газета «Експрес».

Усе було б чудово, якби не одне «але» — це не новина. Такi дозволи не потрiбно отримувати останнi майже два роки!

За словами вiце-прем’єр-мiнiстра Геннадiя Зубка, постановою Кабмiну спрощено Правила користування примiщеннями житлових будинкiв i гуртожиткiв, бо вiдтепер власникам житла або наймачам гуртожиткiв, за погодженням iз власником, у разi виконання робiт iз переобладнання та перепланування (якi не передбачають втручання в несучi конструкцiї або iнженернi системи загального користування), не потрiбно отримувати дозвiльних документiв. Пiсля закiнчення цих робiт не потрiбне i введення об’єкта в експлуатацiю.

Усi газети й телевiзiйнi канали пiдхопили цю радiсну новину. Однак Закон України «Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо спрощення умов ведення бiзнесу (дерегуляцiя)» дiє вiд 12.02.2015, i в ньому вже зазначено, що виконання наймачем робiт iз переобладнання та перепланування житлового будинку i житлового примiщення, якi не передбачають втручання в несучi конструкцiї та/або iнженернi системи загального користування, не потребують отримання документiв, що дають право на їх виконання. Пiсля завершення зазначених робiт введення об’єкта в експлуатацiю не потрiбне.

В iншiй статтi закону — «Порядок проведення переобладнання i перепланування примiщень приватного житлового фонду» — написано, що виконання власниками робiт з переобладнання та перепланування житлового будинку i житлового примiщення приватного житлового фонду, якi не передбачають втручання в несучi конструкцiї та/або iнженернi системи загального користування, не потребує отримання документiв, що дають право на їх виконання. Пiсля завершення зазначених робiт введення об’єкта в експлуатацiю не потрiбне.

— Уряд просто прийняв нормативний акт на виконання вже схваленого ранiше закону, як цього вимагають перехiднi положення, — пiдтверджує адвокат Ростислав Кравець. — Тобто нiчого нового не було прийнято. Однак iз постанови зробили новину, щоби продемонструвати, що уряд нiбито працює.

Свiтлана ОЛIЙНИК, газета Експрес

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *