Тхне політичною розправою: про можливі сценарії розвитку справи Порошенка розповів адвокат

19 січня, у Печерському районному суді Києва продовжується засідання щодо обрання запобіжного заходу народному депутату Петру Порошенку. Однак старший партнер Адвокатського об’єднання “Кравець та партнери” Ростислав Кравець вважає, що сьогодні може повторитися сценарій 17 січня, тобто суддя знову не ухвалить остаточне рішення. Це, зокрема, може бути пов’язано з приїздом до Києва держсекретаря США Ентоні Блінкена. Про це він сказав у програмі “Інформдень” телеканалу “Дом”.

Кравець також наголосив, що рішення щодо Порошенка ухвалюватимуть у владних кабінетах, і ніхто у цьому не сумнівається.

“Однак, з огляду на такий збіг обставин, який стався на сьогоднішній день в Україні — приїзд Блінкена, я не думаю, що суд вирішить обрати запобіжний захід”, — додав адвокат.

Він зазначив, що таке тривале обрання запобіжного заходу не є нормальним.

“Що стосується нарадчої кімнати саме по такій справі — обрання запобіжного заходу — це не нормально. Якщо б йшлося про винесення вироку, дійсно, суддя перебуває у нарадчій кімнаті днями, навіть тижнями… Однак що стосується саме справ щодо обрання запобіжного заходу, це не виглядає нормально”, — пояснив Кравець.

Адвокат також вважає, що кримінальне провадження, у якому фігурує Порошенко, має ознаки політичної мотивованості. Адже, якщо розслідувати закупівлю вугілля в ОРДЛО, у цьому кримінальному провадженні має фігурувати набагато більше людей.

“Нам потрібно бачити на лаві підсудних тоді й всю Раду національної безпеки та оборони, які ухвалювали це рішення, і керівництво СБУ, яке контролювало постачання вугілля, і керівництво Держприкордонслужби, і керівництво військової адміністрації, і дуже велику кількість високопосадовців, які знали про це постачання”, — додав він.

Також йому незрозуміло, чому звинувачення щодо Порошенка було висунуто тільки наприкінці 2021 року, адже ця закупівля вугілля нібито відбувалась у 2015 році.

“Тобто ці 7 років що робили правоохоронні органи? Чекали? Говорити, що це дійсно розслідування якоїсь кримінальної справи, і тут немає політичного підтексту — на мій погляд, дуже важко це сказати. Тобто все це тхне політичною розправою між двома опонентами на посаду президента України”, — наголосив Кравець.

Нагадаємо, 20 грудня п’ятому президентові України, нинішньому народному депутату Петру Порошенку повідомили про підозру в держзраді та викликали на допит у Державне бюро розслідувань. Йому інкримінують розірвання торгових контрактів на постачання вугілля з Південно-Африканською Республікою та укладання торгових угод із представниками окупаційних адміністрацій окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

20 грудня політик виїхав до Європи. У Варшаві він записав відеозвернення, в якому повідомив, що повернеться до України у середині січня.

24 грудня Офіс генерального прокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку у вигляді арешту з можливістю внесення застави розміром 1 млрд грн.

17 січня Порошенко повернувся до України. І в Печерському районному суді Києва розпочалося судове засідання щодо обрання запобіжного заходу народному депутату. Суд ухвалить вердикт 19 січня.

ДОМ

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *