“Сусід установив насос. Як вмикає його — зникає опалення”

— Живу в багатоповерховому будинку. Опалення спільне. Сусід установив собі насос. Коли його вмикає, в мене опалення зникає. Він ще й гучний. Житлово-експлуатаційна контора не реагує. Чи законно встановив? Куди звернутися і як добитися, щоб він демонтував його? Чи мають право мешканці квартир багатоповерхового будинку встановлювати циркулярні насоси? — пише читач “Газети по-українськи” 69-річний Павло з Борисполя на Київщині.

— Звертайтеся в жек або компанію, що обслуговує будинок, — говорить адвокат Ростислав Кравець, 47 років.

— Треба з’ясувати, чи отримав сусід дозволи на встановлення насоса. Якщо ні, то можна скаржитися в поліцію щодо порушення містобудівних умов. Якщо така скарга нічого не дасть, слід позиватися до суду, щоб сусід покрив шкоду. Варто залучити до справи компанію теплопостачання. Скласти відповідні акти, щоб не нараховували гроші за той час, доки працює цей насос. Таким чином змусити теплопостачальника чи жек розібратися з особою, яка незаконно переобладнала систему. І цим заважає отримувати тепло іншим.

Судитися про демонтаж не раджу. Бо виконати таке рішення практично неможливо. На сусіда щонайбільше накладуть штраф. Можна спробувати порушити кримінальну справу за невиконання рішення суду, але поліція може не спрацювати.

Автор: Анастасія ПРОКАЄВА, Газета по-українськи

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *