“Сумнівна” експертиза НАБУ в справі Труханова: юрист заявив, що мер може вимагати компенсацію від держави

Мер Одеси Генадій Труханов може вимагати матеріальну компенсацію від держави, якщо експертиза НАБУ виявиться неналежною, про що вже заявили його адвокати. Про це у коментарі УНН повідомив юрист Ростислав Кравець.

Цитата

“Особа (Труханов – ред.), яку незаконно притягнули на підставі таких документів до відповідальності, і до якої застосовували запобіжні заходи, буде мати право на отримання компенсацій від держави”, – сказав він.

Мова про судову експертизу у справі Труханова, яка нібито встановила збиток одеській громаді у розмірі 689 млн грн внаслідок відчуження земельних ділянок. Оцінку земель проводило на замовлення НАБУ ТОВ “Міжнародна експертно-правова група”, яка відповідно до своїх КВЕДів може проводити астрологічні і спіритичні сеанси, але оцінювати нерухомість не може.

Коментуючи таку експертизу, Кравець зазначив, що залучення “сумнівних” експертів до розслідування гучних справ є звичною практикою для НАБУ.

“Такі ситуації в нашій практиці трапляються дуже часто. Дуже часто НАБУ наймає незрозумілих експертів, аби ті підтвердити якісь вигадані збитки. В подальшому виявляється, що ані компанія ані її експерти не мали на це відповідних дозволів.
Самі ж експерти в таких випадках грають роль тих, хто виконує забаганки НАБУ у судових засіданнях”, – додає юрист.

Такий механізм дає право НАБУ легко і швидко посадити підозрюваного за грати, пояснює Кравець.

“А не розслідувати провадження, як того вимагає від них законодавство”, – резюмував він.

Контекст

Вчора, 11 жовтня ВАКС відмовив прокурору САП у задоволенні клопотання щодо обрання Труханову міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою заставою у 120 млн грн. Доводи САП виявилися недостатніми і суддя визначила заставу у 30 млн грн.

6 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру 16 особам в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси і легалізації незаконно отриманих доходів. Серед них і мер Одеси. Їм інкримінують збитки громаді обсягом 689 млн грн. Однак, як з’ясувалося в суді, експертизу проводила не державна установа, а приватний судовий експерт.

До слова

Незадовго до висунення підозри Труханов виступив з публічною критикою забудовника Аднана Ківана і його компанії Kadorr, яка має намір забудувати санаторії Одеси.

Ківана, свою чергою, називали спонсором Міхеіла Саакашвілі, коли той був губернатором Одеської області. З місцевих ЗМІ відомо, що Саакашвілі став власником квартири в одній з багатоповерхівок Кадорр в Одесі, землю під будівництво якої виділив своїм же розпорядженням.

Саакашвілі при цьому найближчий соратник першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, з яким вони разом приїхали в Україну з Грузії.

Джерело: УНН

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *