Слідство ДБР зацікавили премії в установі виконання покарань

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, повідомили про підозру заступнику начальника Державної установи «Селидівська виправна колонія (№82)» та головному бухгалтеру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Про це Резонансу 28 лютого 2020 року повідомили у ДБР.

Слідством встановлено, що керівництво виправної колонії запровадило схему вимагання грошей від підлеглих працівників за нестворення штучних перешкод у проходженні служби. Зокрема, головний бухгалтер установи, діючи у змові з іншими посадовцями, протягом тривалого часу нараховувала працівникам премії до заробітної плати. Після отримання зарплат, під загрозою заходів адмінвпливу, працівники мусили повертати гроші готівкою у розмірі нарахованої премії. Отримані таким чином кошти керівництво розподіляло між собою. Задокументовано декілька фактів одержання посадовцями неправомірної вигоди.

На даний час вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно, а також про відсторонення працівників від займаних посад та обрання відносно них запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, — поінформували у Бюро.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Як нагадує Резонанс, очільник Мін‘юсту Денис Малюська вважає, що «висока зарплата чиновників – це професійна необхідність».

У травні 2019 року, напередодні змін керівництва вітчизняного Мін‘юсту, стало відомо про колосальні надбавки до зарплат керівників Головного територіального управління юстиції у Київській області. А також у Львівській області та Чернігові.

— Однозначно — такі заробітні плати наближеним до міністра стали можливими лише після поглинання Мін‘юстом пенітенціарної служби з її бюджетом. Замість того, щоб виплачувати нормальні зарплати працівникам колоній, їхні гроші перерозподілені на інших працівників міністерства, — заявив тоді у коментарі Резонансу екскерівник ДПСУ, адвокат Сергій Старенький.

Тим часом відомий адвокат Ростистав Кравець днями виклав у соцмережах резонансний проект рішення про преміювання співробітників Мінкультури, як «підтвердження геніальності нового уряду».

Резонанс

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *