Штраф у 500 000 гривень для тих хто виїхав за кордон після 24 лютого — роз’яснення адвоката

Стягнення з чоловіків 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану, які не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, є порушенням закону.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Що стосується вищезазначеної ініціативи, то цей нардеп відомий сумнівними законопроєктами. Напевно, нардепу від фракції „Слуга народу“ Георгій Мазурашу. не відомі норми Конституції України. Адже громадянину України не може бути відмовлено у в’їзді в країну. Тим більше, що такі ініціативи нардепа призводять до відтоку українців. Тому депутат виносячи такі законопроєкти, фактично, на мій погляд, демонструє свою антиукраїнську позицію. Вони робить все можливе, щоб Україна втратила суверенітет та незалежність. Не думаю, що цей проєкт буде проголосовано, але якщо нардепи і проголосують за цей проєкт, то це може призвести до зміни влади в Україні. Адже сплата українців за повернення це порушення міжнародних зобов’язань. В жодній країні не існує такої норми, що особа має сплатити певну суму, щоб повернутися на батьківщину», — каже адвокат.

На його думку, якщо влада вважає, що людина порушила закон, то має притягати до відповідальності, а не змушувати платити понад 25 тисяч гривень за місяць за повернення на батьківщину.

“Вважаю, що такий законопроєкт — діяльність на користь ворогові”, — резюмує експерт.

Нагадаємо, що Народні депутати пропонують брати «добровільні внески» на Збройні сили з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, під час повернення додому.

Відповідний законопроєкт 8029 зареєстрували у Верховній Раді. Його ініціатором є нардеп від фракції «Слуга народу» Георгій Мазурашу.

Джерело: i-ua.tv

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *