Шокін ще три місяці буде генпрокурором — експерт

Відставку генпрокурора Віктора Шокіна відтермінують щонайменше на три місяці. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив Ростислав Кравець, адвокат.

«Відставку генпрокурора Віктора Шокіна відтермінують щонайменше на три місяці. В інформаційне поле викинуть якусь новину, щоб відволікти увагу суспільства. Це дасть змогу «заморозити» ситуацію», — сказав він.

Експерт вважає, що президент боїться відпускати Шокіна. Бо досі не знайшов йому заміни.

«На цю посаду може потрапити кандидатура, яка заважатиме Порошенкові спокійно розвивати свій бізнес. Чи не буде покривати злочинні схеми Кононенка, бізнес-партнера президента. Порошенко цього боїться», — розповів екперт.

Він додав, що на Заході відчувають — в Україні не прагнуть змінювати систему.

«Президент має вмовити Шокіна піти у відставку, щоб не напружувати політичні стосунки зі Сполученими Штатами. Просто поміняють одного на іншого. Від Революції гідності було вже три прокурори, а нічого не змінюється», — сказав Кравець.

Кравець наголосив — новим генпрокурором має стати юрист із досвідом роботи.

«Новий генпрокурор не повинен залежати від жодної політичної партії чи олігархічного клану. Тоді можна розраховувати на реальну реформу прокуратури. Інакше це буде заміна «шила на мило». Поки таку людину не знайшли. Навіть Віталій Касько, до якого Захід змінив своє ставлення, вже не кандидат. Він не довів до логічного завершення жодної справи. Став більше політиком, аніж прокурором», — зауважив адвокат.

Нагадаємо, раніше джерела в Генпрокуратурі повідомяли, що Віктор Шокін написав заяву про відставку. Перед тим президент звернувся до Віктора Шокіна та Арсенія Яценюка. Обох попросив піти з посад. Пояснив, що це дозволить вийти із політичної кризи та уникнути перевиборів Верховної Ради. Згодом у ГПУ спростували інформацію про відставку. Пояснили, що Шокін юридично не міг її написати, оскільки перебуває у відпустці.

Оксана Худояр, Gazeta.ua

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *