Що робити при невиконанні банком зобов`язань

— Проблеми з банком почалися влітку торік. Почали вводити ліміти — на день із депозиту можна було зняти 10 тисяч гривень. Потім — 5. Працівники банку переконували клієнтів продовжити договір, — розповідає Арсен Маринушкін, 27 років. Він — голова ініціативної групи вкладників «ВАБ банку», які мали на депозиті більш як 200 тис. грн.

— Переселенцям із Донбасу банк самостійно продовжував договори. Тепер ці люди залишилися без засобів для життя, хоча мали гроші. Дехто з вкладників, хто мав понад 200 тисяч гривень, почали їх дробити. Переоформляти частину депозиту на родичів. Але тимчасовий адміністратор заморозив ці депозити. Перед виборами восени дали рефінансування, почали видавати гроші. Але одразу після виборів виплати припинили. Ввели тимчасову адміністрацію. Почали ліквідацію банку. 80 відсотків клієнтів мали на депозитах до 200 тисяч гривень. Їм гроші повернули з Фонду гарантування вкладів. Ті, хто мав більше, мали отримати гроші від держави і після реалізації майна банку. Нічого не віддають. Зобов’язання фінустанови перед вкладниками — 16 мільярдів гривень, виплатили 7,5. Це разом і люди, і підприємства. Ми пікетували під Нацбанком, адміністрацією президента. Пропонували свої плани порятунку фінустанови, нас ніхто не чув. Звернулися до суду щодо незаконного введення тимчасової адміністрації у банк. Також визнати незаконною ліквідацію фінустанови.

Юристи радять судитися з банком до введення тимчасової адміністрації.

— Щойно банк перестає виконувати зобов’язання, наприклад не видає депозити, треба одразу звертатися до суду. Далі писати скарги у Нацбанк, Генпрокуратуру, Адміністрацію президента. Суд виграти реально. Для цього треба правильно скласти позовну заяву і заяву про розірвання договору та повернення коштів, — каже столичний адвокат Ростислав Кравець. — Банки цим користуються: гроші переводять на рахунок вкладника і все одно не віддають. У заяві треба писати — повернути гроші через касу банку. Ще фінустанови постійно просять продовжити вклад, обіцяють більші відсотки. Але це виявляється обманом. У суд треба звертатися і тоді, коли ставлять обмеження — не можна знімати понад 5, 10 тисяч гривень у день. Ще варто писати заяву в прокуратуру на топ-менеджера банку. Просити суд заборонити йому виїздити за кордон.

Ірина ПАТЛАТЮК Gazeta.ua

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *