Російське коріння. Які шанси Brocard відновити роботу після арешту активів мережі

Бюро економічної безпеки арештувало мільйонні активи, рахунки та понад 700 тисяч товарів компаній парфумерної імперії Brocard: про її російське коріння журналісти повідомляли ще у квітні.

Бюро економічної безпеки України повідмило про арешт активів, коштів на рахунках та великих партій товарів компаній відомої бізнесвумен – власниці косметично-парфумерної мережі Brocard Тетяни Володіної. Це сталося лише на шостому місяці повномасштабної війни з рф, хоча російський паспорт власниці не був таємницею від самого початку.

Про арешт майна компаній повідомили на офіційному сайті БЕБ 8 вересня 2022 року.

Йдеться про корпоративні права – 100% часток статутного капіталу двох суб’єктів господарювання загальною сумою 881 тис. грн, понад 700 тисяч одиниць продукції та активи на банківських рахунках у сумі понад 420 млн грн.

Ці компанії через підконтрольні офшорні підприємства та компанію з росії, згідно з структурою власності, належать відомій російській бізнесвумен. Основний вид діяльності цих компаній – імпорт косметичних засобів та парфумів, які в подальшому реалізуються гуртом та в роздріб через мережу магазинів та Інтернет. Аналітики Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ встановили порушення службовими особами цих товариств вимог податкового, валютного та іншого законодавства України“, – йдеться у повідомленні.

За інформацією “СтопКору”, йдеться про знану косметично-парфумерну мережу ТОВ “Брокард-Україна”. Про її російський шлейф журналісти нашого інформаційного порталу повідомляли ще у квітні цього року.

Оператор парфумерно-косметичного ринку України у сегменті luxury посів “почесне” друге місце в антирейтингу “СтопКору” – топ-5 компаній, що належать громадянам росії й збагачують країну-агресора.

Бізнес-структура, що володіє 99 магазинами у 26 містах України та має понад 1,6 млн постійних клієнтів й заробила у 2021 році 3,5 млрд грн чистого прибутку, на 100% належить кіпрському офшору Indenon Holdings Limited, бенефіціарною власницею якого є ​​росіянка Володіна Тетяна Володимирівна.

Володіна також має частку 57,99% в іншій кіпрській компанії-прокладці “Невіоко Холдингс Лімітед”, яка є засновником українського ТОВ “Егзагон”. Компанія Hexagone позиціонується як один з провідних імпортерів на ринку косметики та парфумерії в Україні, що співпрацює з роздрібними мережами Brocard, Cosmo, Watsons тощо.

Громадянка рф Володіна досі фігурує як кінцева бенефіціарка ТОВ ''Брокард-Україна''

Згідно з оприлюдненою БЕБ інформацією, співробітники рітейлінгової мережі сформували штучний податковий кредит за рекламні послуги від пов’язаного суб’єкта господарювання, “нагрівши” держбюджет України на 50 млн грн податків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України, наразі провожиться детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, аби позбутись російського сліду та вберегти майно від арешту, косметично-парфумерну мережу Brocard намагались перепродати французькій компанії, але АМКУ і суд заблокували сумнівну угоду.

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *