Речник ТЦК пояснив, чи будуть штрафувати чоловіків, які уточнили дані до 18 травня

Товары для туризма от Військовозобов’язані громадяни, які уточнили свої дані в ТЦК до 18 травня, повинні повторити цю процедуру після набуття чинності нового закону про мобілізацію. В іншому випадку їм загрожуватиме адміністративна відповідальність та штраф.

Уточнити свої дані у військкоматах необхідно до 16 липня. Про це в інтерв’ю “Телеграфу” розповів речник Полтавського ТЦК та СП, майор Роман Істомін.

За його словами, згідно із законом уточнити дані необхідно протягом 60 днів після набрання чинності нового закону – тобто до 16 липня. Також він пояснив, що якщо людина уточнила дані до 18 травня, вона має зробити це знову після 18 травня.

“Перевіряючи дані конкретної особи в базі даних “Оберіг”, оператор бачить дату їхнього оновлення. Якщо громадянин не уточнив їх протягом 60 днів, йому після 16 липня буде виписано штраф”, – сказав представник ТЦК.

Після 19 травня суми штрафів за ухилення від мобілізації становлять від 17 до 25 тис. грн. Для посадових та юридичних осіб передбачено штраф у розмірі від 34 до 59 тис. грн.

Також Істомін підтвердив, що невідповідність даних електронного військового квитка даним з електронного реєстру “Оберіг” є підставою для доставки особи до ТЦК під час перевірки документів. За його словами, у тих, хто оновив свої дані в документі, окремим пунктом стоїть відповідна позначка. В електронному документі вона помітна при скануванні QR-коду. Але якщо з’ясується, що певні пункти пред’явленого документа не збігаються з базою даних “Оберіг”, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.

Нагадаємо, адвокат Ростислав Кравець зазначив, що всі чоловіки мобілізаційного віку та жінки з медичною чи фармацевтичною освітою мають оновити військово-облікові дані до 16 липня. Однак насправді після настання цієї дати жодного “кінця світу” не настане і, по суті, нічого не зміниться.

Як раніше повідомляв OBOZ.UA, на Хмельниччині чоловіка засудили до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. На суді він скаржився, що його “бусом завезли на ВЛК”.

Джерело: war.obozrevatel.com

АО «Кравець І Партнери»