Повістки поштою та доставлення до ТЦК: українці не кріпаки, зауважує адвокат

Для того, щоб розв’язувати проблему з мобілізацією, треба було своєчасно проводити військовий облік, а не через два роки надсилати повістки поштою та примушувати бізнес привозити працівників до ТЦК.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Держава хоче перекласти свої обов’язки на бізнес. Однак це порушує всі норми, і об’єктивно роботодавці разом з працівниками будуть оскаржувати такі дії в судах. Щодо надсилання повісток поштою, то держава також хоче перекласти все на громадян. Однак влада забуває, що українці — вільні люди у власній країні. Але з таким законодавством їх намагаються зробити кріпаками. Адже людина може змінити місце проживання. Зокрема, це стосується переселенців, які вимушено змінюють місце проживання і фізично не встигатимуть про це регулярно повідомляти, очікуючи на повістку. При цьому ТЦК не несе відповідальності за неналежне виконання обов’язків», — каже адвокат.

За його словами, держава має не примушувати бізнес доставляти власних працівників до ТЦК, а мотивувати громадян ставати до ЗСУ на захист країни.

«Для того, щоб розв’язувати проблему з мобілізацією, треба було своєчасно проводити військовий облік, а не приймати закони, які створюють проблеми для бізнесу та принижують громадян. Адже врешті решт, українці можуть показати владі, що вони не кріпаки», — резюмує адвокат.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. З 18 липня повістки до ТЦК зможуть надсилати поштою. Така повістка буде вважатися підтвердженою, якщо зафіксували відмову її отримання або відсутність військовозобов’язаного за адресою проживання.

Крім того, керівники підприємств після отримання розпорядження ТЦК повинні вручити повістки та організувати прибуття працівників до ТЦК.

Джерело: i-ua.tv

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *