Порошенку загрожує довічне ув’язнення через незаконну ліквідацію ВСУ, — юрист

П’ятому президенту України Петру Порошенку може загрожувати довічне ув’язнення з конфіскацією майна через справи, відомості про які Генпрокурор Ірина Венедиктова внесла до ЄРДР 8 квітня. Про це у коментарі редакції APnews повідомив адвокат і юрист Ростислав Кравець.

За його словами, звернення суддів ВСУ до Офісу генпрокурора щодо можливих неправомірних дій Порошенка є повністю обґрунтованим.

– Це кримінальне провадження і, фактично, саму заяву суддів не реєстрували близько двох років. Тобто, коли Петро Порошенко був президентом, вони (ред. – ОГП) не хотіли реєструвати будь-які кримінальні провадження щодо порушення стосовно незаконної ліквідації Верховного суду. Навіть, вже після зміни діючої влади також не хотіли відкривати і розслідувати провадження стосовно узурпації влади в країні і ліквідації Конституційного органу, – наголосив Кравець.

Юрист стверджує, що у діях Петра Порошенко є ознаки суттєвого перевищення президентських повноважень і деякі його дії на посту президента суперечать вимогам Конституції України.

– Якщо слідчі органи будуть розслідувати це кримінальне провадження і, з огляду на рішення Конституційного суду стосовно незаконності створення паралельного Верховного суду, є всі підстави притягнути Петра Олексійовича Порошенка, який видавав всі ці укази стосовно реорганізації судів, до кримінальної відповідальності, – зауважив співрозмовник.

За словами юриста, враховуючи незаконну ліквідацію ВСУ та інші дії Петру Порошенку на посту президента — йому загрожує довічне ув’язнення з повною конфіскацією майна.

APnews

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *