Поліція не втручається у незаконне блокування доріг активістами, але і не сприяє – юрист. ВІДЕО

За блокування автомагістралей передбачена кримінальна відповідальність. На цьому наголосив у коментарі «Магнолія-ТВ» адвокат Ростислав Кравець.

За словами юриста, звичайно люди мають право на мирні зібрання, про які мають повідомити органи державної влади, втім дозвіл на блокування автотрас ніхто ніколи не просить і не дає.

«Дуже часто активісти користуються такою можливістю, вони просто йдуть по пішохідному пішоходу. Сказати, що вони щось перекривають неможливо, вони просто рухаються, це не заборонено. Таким чином транспорт не може проїхати, тому що транспорт має давати безпосередньо пішоходу», – розповів Кравець.

Поліція ж при цьому завжди на місці, стежить за громадським порядком, але не втручається.

«Єдине питання, що на такі випадки поліція має реагувати, встановлювати пункти, регулювати рух пішоходів, щоб міг проїжджати транспорт. Ми бачимо, що поліція в такі справи не втручається і не сприяє. Якась йде політична гра міністра. Тому що якби хотів, то він би це відрегулював. Не хочеться втручатися, то вони таким чином підігрують тим, які перешкоджають руху транспорту», відзначив Ростислав Кравець.

Втім притягнути порушників, які блокують дороги, до відповідальності непросто.

«На жаль, до цих пір не прийнято закон про мирні зібрання. Про це говорить неодноразово Європейський суд з прав людини , коли стає питання про притягнення цих осіб до відповідальності, і вони в подальшому оскаржить це питання в ЄСПЛ. Він неодноразово визначає, що треба прийняти цей закон», – зазначив адвокат.

Нагадаємо, від початку в року в Україні не вщухають масові протести через підвищення тарифів на газ та світло. Аби достукатися до влади, найчастіше люди перекривають траси та стратегічні автомагістралі. Минулого року кількість протестів через блокування доріг збільшилося вдвічі у порівнянні із попереднім роком.

Магнолія-ТВ

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *