Пільгове розмитнення для УДБ: що змінить законопроект №9058

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9058 Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування операцій із ввезення транспортних засобів учасниками бойових дій, волонтерами та іншими категоріями осіб.

Факти ICTV дізнавалися, що передбачає законопроект №9058, коли він набуде чинності та що змінить після ухвалення.

Законопроект №9058: що означає

Законопроект №9058 зареєстрував народний депутат із фракції Слуга народу Максим Заремський , який пропонує звільнити учасників бойових дій та членів їхніх сімей від оподаткування на ввезення в Україну авто.

За словами адвоката Василя Хітька, законопроект №9058 передбачає повернути нульову розмитнення для учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

— Якщо цей закон ухвалять, це дозволить учасникам бойових дій та членам їхньої родини розмитнити один автомобіль безкоштовно ! Однак УБД самостійно не можуть перетнути кордон. Але військові можуть зробити нотаріальну довіреність на члена своєї родини, який зможе виїхати та купити авто за кордоном, – зазначає Хітько.

Адвокат додає, у разі ухвалення законопроекту та безкоштовної розмитнення авто, це ТЗ неможливо буде продати протягом трьох років.

— Якщо зазначені терміни порушили і автомобіль передали третім особам, тоді колишній власник зобов’язаний перерахувати до бюджету митні платежі.

Юрист та адвокат Ростислав Кравець також зазначає, що зареєстрований проект №9058 передбачає можливість пільгового розмитнення для учасників бойових дій, учасників АТО та для членів їхніх сімей.

Також у законопроекті зазначено, що пільгове розмитнення не застосовується до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом , або ввезені з території держави-окупанта (агресора) або з окупованих регіонів. .

Коли законопроект №9058 набуде чинності?

За словами Ростислава Кравця, зараз проект перебуває у підвішеному стані. Його було отримано Верховною Радою 23 лютого 2023 року, зараз опрацьовується в комітеті.

Однак Кравець переконаний, що рано чи пізно законопроект буде ухвалено!

Факти

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *