Підконтрольне США НАБУ може поки не показувати конфіденційний меморандум з ФБР

Шостий апеляційний адмінсуд за скаргою НАБУ скасував рішення, яким відомство зобов’язували надати громадській організації копії Меморандумів про взаєморозуміння  з ФБР США.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 13 березня.

Із запитом на копії меморандумів у 2017 році звернулася  громадська організація «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець.

Листом аташе з правових питань ФБР Посольства США в Україні  від 28.02.2018 року Національне бюро поінформовано, що будь-які публічні  заяви щодо змісту меморандумів можуть здійснюватися лише за погодженням з обома  органами – НАБУ та ФБР.

НАБУ, посилаючись на конфіденційність, надало ГО копії з назвою документу, підписом уповноваженої особи НАБУ та датою підписання. А решта аркушів були пустими. Громадська організація поскаржилась на бездіяльність і 23 листопада 2018 позов було частково задоволено.

Суд першої інстанції зробив висновок, що є зобов’язання щодо нерозголошення конфіденційної інформації про існування Меморандуму, а не конфіденційності тексту, встановлено  обмеження у розголошенні інформації, отриманої в результаті обміну інформацією згідно з цим Меморандумом, але не встановлено жодного обмеження на розповсюдження тексту у випадку поширення інформації про існування. Тим більше, що НАБУ повідомило про підписання меморандумів в себе на сайті.

Однак апеляційний суд вважає, що НАБУ правильно надало відповідь на запит, оскільки саме зміст документа є конфіденційним, а судом першої інстанції порушено норми матеріального права, що призвело до помилкового вирішення справи. У підсумку рішення першої інстанції було скасовано і у позові про надання копій меморандумів повністю відмовлено.

При цьому апеляційний суд не врахував, що суб’єкт владних повноважень немає повноважень встановлювати конфіденційність документу.

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *