Оренда квартири з домашньою твариною, що говорить закон – роз’яснення адвоката

Якщо ви вирішили завести улюбленця, то необхідно забезпечити умови, що відповідають його житловим та індивідуальним особливостям.

Про це пише АНТИРЕЙД з посилання на Pro Гроші.

Чимало українців переїжджають разом зі своїми домашніми тваринами та орендують квартири. Однак іноді господарі нерухомості не дозволяють жити таким людям у їхньому помешканні. А тому знайти підхоже житло стає проблематичніше. Ми вирішили розібратися, чи законно вчиняють деякі власники житла, якщо не дозволяють орендарям жити разом з тваринами.

На це питання дав відповідь сайту Pro Гроші голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець.

У будь-якому разі, якщо ви орендуєте квартиру, то повинні отримати згоду власників цього житла на це, адже тварини бувають різні:

  • коти;

  • собаки;

  • хомʼяки;

  • свині тощо.

В Україні існують відповідні закони, в які було внесено зміни. Йдеться про закон “Про захист тварин від жорстокого поводження”. Саме він і встановлює правила утримання тварин у домашніх умовах.

Там прямо зазначено, що не може бути обмеження природної волі домашніх тварин, що виключає вільне переміщення за межами квартири, подвірʼя та будинку. Також Україною ратифіковано відповідну конвенцію щодо захисту домашніх тварин, – говорить експерт.

Що стосується оренди, то на людину, яка заводить домашнього улюбленця та буде його утримувати, покладаються певні обовʼязки. Вона зобовʼязана дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де є тварина, а також відповідних норм життя улюбленця. Ще необхідно забезпечити домашній тварині умови, що відповідають її житловим та індивідуальним особливостям.

Нагадуємо, що в будь-якому разі, якщо ви хочете завести домашню тварину в орендованій квартирі, то повинні отримати згоду власника цього приміщення, а також забезпечити тварині комфортні умови життя.

Які домашні улюбленці найдорожче обходяться господарям

Чим рідкісніше та “чистіше” порода, тим дорожче коштує тварина і вище цінується. Однак саме ці тварини вкрай примхливі, а також забирають багато грошей на себе.

Якщо ви хочете зекономити, то зважайте, що у породистих собак та котів є певні проблеми зі здоров’ям, які утворилися внаслідок селекції, тобто виведення цього виду.

Найдорожча тварина це та, у якій поєднуються великий розмір та екзотичність. Наприклад, далматинці, мопси, французькі бульдоги, багато клопоту буде і з маленькими “екзотами”, як от чихуахуа.

Краще взяти цуценя чи кошеня з притулку, адже вони, найімовірніше, матимуть краще здоров’я, ніж їх породисті родичі, тож ви менше витратите на лікарів та харчування.

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *