Олександр проти Олександра

Публічна сварка між головою Національного агентства з питань запобігання корупції Олександром Новіковим і головою Конституційного Суду України Олександром Тупицьким перейшла у кримінально-правову фазу: слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва своєю ухвалою від 27 січня 2021 року зобов’язав Державне бюро розслідувань зареєструвати кримінальне провадження за фактом вчинення головою НАЗК кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 344 КК України, тобто незаконний вплив на суддів Конституційного Суду України з метою перешкоджання виконанню ними службових обов’язків.

Заявником виступив відомий адвокат Ростислав Кравець, який звернувся до ДБР від імені очолюваної ним громадської організації «Правова держава». А приводом до реєстрації кримінального провадження стала найактивніша участь пана Новікова в кампанії по блокуванню роботи Конституційного Суду України, який посмів винести рішення про неконституційність створення Національного антикорупційного бюро України, неконституційність призначення директором цього бюро відомого хабарника Ситника та неконституційність статті 366-1 КК України, яка встановлювала кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Бо від такого Конституційного Суду, який не виконує побажання Офісу Президента й навіть не узгоджує свої рішення з Ситником і Новіковим, можна очікувати всього, що завгодно.

Зрозуміло, що ніяких наслідків для Новікова це кримінальне провадження не матиме: з центрального апарату ДБР заяву Кравця переслали до Територіального управління ДБР, розташованого в м.Києві, де вона й згине.

Олександр проти Олександра

Тим не менш, буде привід зайвий раз згадати про існування Національного агентства з питань запобігання корупції та поцікавитись, навіщо українським платникам податків витрачати 800 млн. грн. щороку на його утримання.

Naspravdi.Today

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *