Новини від депутатів – які покарання чекають на таксистів без касових апаратів, спочатку штраф, а потім конфіскація авто

Касовий апарат у таксі. На Дніпропетровщині штрафують перевізників, які не видають чеки після поїздок. Та навіть вилучають автівки. Закон щодо наявності касових апаратів у службах перевезень вступив у силу минулоріч.

Ідея використання касових апаратів для таксистів виникла ще у січні 2022 року. Втім, у зв’язку із повномасштабним вторгненням, все відтермінували. Та з 1 жовтня 2023 року закон все ж вступив у дію.

За словами адвоката, очікуваного результату такі нововведення не дадуть, принаймні найближчим часом.

“Ми побачимо, що через рік це виявилося неефективним. Тому що людині потрібно і РРО придбати, і відповідну звітність робити. Вони і так платять податки як ФОПи, якусь мінімальну суму вони платять, але я думаю, треба дати можливість людям хоча б виживати в такій ситуації”, – зазначив адвокат Ростислав Кравець.

Та по факту не всі таксисти працюють офіційно, як ФОП. Про нелегальних водіїв люди повідомляють у поліцію. А ті вже передають дані до податкової. За порушення таксистів штрафують та навіть вилучають автівки.

“Був випадок на території області, де було виявлено фізичну особу, яка здійснювала діяльність без державної реєстрації. На таку особу було складено адміністративний протокол за статтею 164 КУпАП, а також були вжиті заходи щодо затримання об’єктів знарядь для здійснення господарської діяльності фізичної особи”, – повідомив заступник начальника відділу управління податкового аудиту ГУДПС у Дніпропетровській області Роман Рудник.

Загалом з початку року на Дніпропетропетровщині оштрафували п’ятьох перевізників. Та вилучили одне таксі.

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *