«Нова пошта» не відповідає за гранати в посилках – адвокат

Ухиляння від сплати податків, перевезення безакцизних товарів та наркотичних речовин – речник Генпрокуратури Андрій Лисенко запевняє, що були всі підстави для обшуків в офісах компанії «Нова пошта». Натомість представниця компанії Інна Хомич запевняє, що «Нова пошта» готова співпрацювати з ГПУ в рамках закону, але не порушувала податкова законодавство і не має права досліджувати вміст посилок.

Експерт з прямих інвестицій, колишній член наглядової ради «Нової пошти» Марк Івашко зізнається, що був шокований обшуками, адже не сумнівається в прозорості та якості управління цим підприємством.

Інвестор може замислитися, чи доходи вартують ризиків в цій країні
Марк Івашко

«Минулої п’ятниці я з командою приймали міжнародного інвестора, який оцінював можливості інвестувати в Україну. Ми йому організували візити до ряду провідних компаній, одна з яких була «Нова пошта». Інвестор був дійсно вражений якістю компанії. Однак, дізнавшись про агресивну й публічну атаку в п’ятницю на «Нову пошту», можна легко зрозуміти, чому інвестор може замислитися, чи потенційні доходи, які будуть від інвестицій, варті тих ризиків, які лишаються в цій країні», – розповів Івашко. Обшуки Генпрокуратури, на його думку, шкодять іміджу України.

Речник ГПУ Андрій Лисенко розповів в ефірі «Ранкової Свободи», що досудове розслідування щодо «Нової пошти» триває. За його словами, Генпрокуратура отримала повідомлення від Міністерства внутрішніх справ з приводу ухилення компанією від сплати податків під час переказів грошових коштів. Однак цим, додає речник, порушення не обмежились. 

Луценко поділився інформацією про факти порушень, зокрема пересування безакцизних алкогольних товарів і наркотичних речовин
Андрій Лисенко

«(Генеральний прокурор – ред.) Юрій Луценко під час спілкування з Климовим поділився інформацією про численні факти порушень, які були виявлені в роботі відділень «Нової пошти» по всій Україні, зокрема це стосувалось пересування у великих обсягах безакцизних алкогольних товарів і наркотичних речовин», – стверджує Лисенко.

Як зазначає представник ГПУ, Луценко та Климов під час зустрічі склали план для вдосконалення роботи компанії, мінімізації ризиків при переправленні заборонених товарів і унеможливлення порушень податкового законодавства.

Спікер ГПУ припускає можливість огляду вмісту посилок для виявлення незаконних товарів.

Якщо є сумніви щодо законності, передавач посилки має показати
Андрій Лисенко

«Є досвід іноземних держав в правилах пересилки: якщо в оператора експрес-доставки є сумніви щодо законності того, що є в посилках, то передавач цієї посилки має показати. Якщо не захоче показувати, тоді цю посилку не будуть переправляти», – каже Лисенко.

За його даними, ГПУ зафіксувала понад 600 випадків пересилання наркотичних речовин через «Нову пошту».

«Це система, яка була налагоджена. І вона має бути зламана також і з допомогою представників керівництва «Нової пошти», – робить висновок він.

Адвокат Ростислав Кравець не приховує критичного ставлення до заяв Генпрокуратури. Він наполягає, що в ухвалі суду, на основі якої ГПУ здійснила обшуки, не йдеться про перевезення заборонених товарів, згадане Лисенком. Втім, і ухвалу суду юрист оцінює як незаконну.

Ростислав Кравець

Ростислав Кравець

Немає жодного рішення суду, яке б встановило ухиляння «Нової пошти» від сплати податків
Ростислав Кравець

«Наші очільники держави, представники Кабінету міністрів, керівники уряду в один голос говорили, що доти, доки в податкових органів немає рішення, яке набрало законної сили, не можна порушувати кримінальні справи і проводити відповідні слідчі дії. Тобто на сьогоднішній день немає жодного рішення суду, яке б встановило ухиляння «Нової пошти» чи якихось їхніх контрагентів від сплати податків», – стверджує Кравець.

Крім того, не може йти мова і про огляд вмісту посилок, додає адвокат, посилаючись на правила поштового зв’язку й пересилання. Відповідно до них, компанія надає декларацію при отриманні посилки, де зазначено, що відповідальність за її вміст несе відправник.

Давайте в банків будемо обшуки проводити, через банки розраховувались за наркотичні засоби
Ростислав Кравець

«Є не одне рішення суду, коли з зони АТО за допомогою послуг експрес-доставки «Нової пошти»… намагались переслати гранати. І за це притягали до відповідальності осіб, в яких виявляли ці гранати в пересилках, за переказ зброї. «Нова пошта» за всі ці речі не несе відповідальності. За такою логікою ми можемо притягати до відповідальності не тільки «Нову пошту» – наприклад, ті ж особи користувались засобами банківського зв’язку, пересилаючи кошти? Давайте ми в банків теж будемо обшуки проводити, тому що через банки розраховувались за ці наркотичні засоби», – обурений він.

Директор «Нової пошти» з правових питань Інна Хомич запевняє, що компанія готова до співпраці з правоохоронними органами.

Все, що буде сприяти завершенню досудового розслідування, готові виконувати
Інна Хомич

«Ми готові надати будь-які документи, які цікавлять слідство, будь-які пояснення, готові відвідати їх на зустрічах, допитах чи в будь-якому форматі. Все, що буде сприяти завершенню досудового розслідування в найкоротший термін та прийняттю законного рішення, все, що передбачено законом, ми готові виконувати», – наголошує вона, додаючи, що пропозиції непрозорих механізмів співпраці керівництво компанії ігноруватиме.

 

Хомич зазначає, що «Нова пошта» не здійснює грошових переказів – цим займається фінансова компанія цієї ж групи компаній «Пост Фінанс». Відтак, немає й підстав говорити про ухилення від сплати податків.

Говорити про факт умисного ухиляння від сплати податків неможливо, немає самого факту ухиляння
Інна Хомич

«Податкова перевірка відбувалась і в «Новій пошті», і в «Пост Фінанс» минулого року, це були комплексні перевірки. Усі дорахування до копійки ми сплатили в передбачений термін, і говорити про те, що є факт умисного ухиляння від сплати податків, неможливо, тому що немає самого факту ухиляння. Як можна говорити про умисел щодо події, яка не відбулась?», – ставить риторичне питання представниця підприємства.

Як і Ростислав Кравець, вона заперечує можливість огляду вмісту посилок.

«За вимогами Цивільного кодексу, вантаж передається перевізнику запакованим. Якщо ви передаєте мені запакований вантаж і відмовляєтесь його передати мені на огляд, я не можу вас примусити це робити», – пояснює Хомич.

Вона додає, що говорити про пересилання безакцизних товарів через «Нову пошту» можна буде лише після відповідного вироку суду – доти, мовляв, це лише припущення слідства.

Радіо Свобода

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *