Незаконне будівництво процвітає завдяки корупції — експерт

Незаконне будівництво житлових комплексів, зупинене МВС в кінці січня, знов відновлено з посиланням на “SV Realty”.

Зокрема, мова йде про житлові комплекси: “Перлина Троєщини”, “Сосновий бір”, “Східна Брама” і “Мозаїка”, які стосуються корпорації Укогруп.

Нагадаємо, в кінці січня МВС розповсюдило заяву, що в ході розслідування кримінального провадження було проведено ряд обшуків і зупинено будівництво цих чотирьох комплексів. Однак, вже через тиждень у відділах продажів цих ЖК повідомили, що будівництво на всіх об’єктах відновлено, що підтверджується фотографіями активного будівництва.

Як зазначають експерти, незаконне будівництво в Україні процвітає завдяки корупції.

За словами Ростислава Кравця, такі будівельні скандали завжди пов’язані із вкрай високим рівнем корупції у країні.

“Якби працював закон, подібні речі були б неможливі: є приписи органів будівельного нагляду, прокуратури, і вони підлягають виконанню. Але, оскільки рівень корупції зашкалює, у подібних забудовників цілком вистачає сил і ресурсів для того, щоб фінансово вирішувати всі ці „питання“, не сильно напружуючись і піклуючись про законність своїх дій”, — зазначив експерт.

На його думку, забудовники свідомо йдуть на такі кроки в надії на те, що надалі, коли будинки будуть повністю продані або побудовані, у міської влади, як це зазвичай буває, не вистачить духу на отримання рішення суду на їх знесення через велику кількість постраждалих інвесторів, яких показово водитимуть перед телекамерами.

“Ця схема працює вже не перший рік. На мій погляд, перш за все, вина за це лежить на градоначальстві та місцевих органах прокуратури. Якщо змусити забудовника як мінімум платити величезні штрафи, це, швидше за все, призведе до його банкрутства і знову — до недобудованих будинків і ошуканих інвесторів. Тому мета таких забудовників — максимально швидко все побудувати, а потім „штовхнути“ інвесторів цього житла битися з прокуратурою, градоначальством та іншими контролерами”, — сказав Ростислав Кравець.

Нагадаємо, за словами експертів, у період кризи інвестори та покупці квартир повинні дуже уважно ставитися до репутації забудовника, аби вберегти себе від афер. Зокрема, Олександр Охрименко порадив покупцям довіряти лише перевіреним роками забудовникам, які вже переживали подібні кризи та не повторили сценарію “Еліта-центр”.

“У такій складній ситуації нерухомість залишається тою сферою, куди потрібно вкладати гроші. У нас є “Київміськбуд”, “Укрбуд” та інші перевірені часом забудовники, які вже пережили кризу 2008 року і нікого не обманули, як “Еліта-центр”, — пояснив експе

Джерело: УНН

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *