Наговорив на шість років. Інтерв’ю нардепа Тищенка через призму Кримінального кодексу

У президентській команді – черговий «зашквар». Заступник голови фракції Микола Тищенко лише минулого тижня виправдовувався за те, що під час карантину працює його ресторан «Велюр», який тепер є «особистим штабом». А вже сьогодні він дав інтерв’ю «Українській правді», де наговорив мало чого конкретного, але навіть цього вистачить для того, аби депутатом зацікавилися прокуратура і ДБР.

Наприклад, ось як Тищенко, який очолює столичний штаб «Слуги народу» оцінив свої функції в Києві (дослівна цитата): «Фактично я є представником президента в місті Києві та здійснюю контроль за розпорядженнями указів президента. Грубо кажучи, все, що президент говорить з екранів, я повинен проконтролювати – як місцева влада виконує укази президента. Усе. Чітко і зрозуміло».

Відвідування нардепами свого ресторану Тищенко пояснює так: «Мої всі розмови пов’язані безпосередньо зі штабом міста Києва, безпосередньо з отриманими фідбеками про те, що добре робиться для Києва, що погано робиться для Києва, чи розуміють кияни ту роботу, яка робиться для Києва». Фактично «слуга народу» зізнається, що в «Велюрі» існує паралельне управління столицею.

Правники, до яких звернувся «Главком» з проханнями пояснити заяви Тищенко з правової точки зору, сприймають їх, м’яко кажучи, з подивом.

«Людина дещо не розуміє, які повноваження є у народного депутата та у органів місцевого самоврядування, – каже Ростислав Кравець з адвокатської компанії «Кравець та партнери». – Його заяви щодо контролю над ними не тільки некоректні, але й провокують за собою кримінальну відповідальність. В його словах є п’ять-шість статей Кримінального кодексу (наприклад, стаття 364 «Зловживання владою або службовим становищем», стаття 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», стаття 369-2 «Зловживання впливом», стаття 344 «Втручання у діяльність державного діяча»). За основною статтею 364, якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, – покарання може сягати шести років позбавлення волі.

Прокуратура чи Державне бюро розслідувань можуть відкрити на нього справу щодо дій, несумісних з діяльністю народного депутата. І мали б викликати його для дачі пояснень вже через п’ять хвилин після виходу цього інтерв’ю, але сумніваюсь, що це станеться. Завтра Тищенко просто скаже, що його неправильно зрозуміли».

Наговорив на шість років. Інтерв’ю нардепа Тищенка через призму Кримінального кодексу

В мережі вже з’явились фотожаби щодо чергового «зашквару» Тищенка. Нардепу пропонують слогани та лого його майбутньої виборчої кампанії

Екснардеп кількох скликань Юрій Ключковський, який був одним з ідеологів реформи децентралізації, також вважає, що у висловлюваннях популярного фронтмена від «Слуги народу» є ознаки кримінального правопорушення: «З таких висловлювань треба голосно сміятися, бо це повна безграмотність члена законодавчого органу, але якщо він вчиняє дії, спрямовані на це, – то ми маємо справу з кримінальним злочином. Бо тут відбувається перевищення службових повноважень. Є виборна влада, є місцеве самоврядування, є КМДА, і таких функцій, про які каже Тищенко, закони не передбачають».

Втім, політолог Володимир Фесенко вважає, що до заяв депутата-ресторатора треба ставитися поблажливіше. Бо це не більше, ніж хвастощі. «Він – голова штабу «Слуги народу» в Києві, і це його особисте трактування свого статусу. Тищенко, як і президент Зеленський, не був раніше в структурах державного управління і він бажане видає за дійсне. І яку кримінальну статтю йому можна за це приписати?», — запитує Фесенко.

Як би не було, скандальний ресторатор, який якось порівняв «формулу Штайнмайєра» з надувною лялькою, продовжує робити все, аби «Зе-команду» продовжували сприймати як збіговисько людей, які геть не «фільтрують» те, що кажуть. Але одна справа – коли не дуже пристойні речі витікають з анонімних чатів «слуг», інша ж – коли дивні уявлення про світ політики нової хвилі транслюють свідомо – в розлогому інтерв’ю.

Павло Вуєць, «Главком»

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *