Мобілізація і повістки через смартфон: чи зобов’язаний громадянин мати ґаджети, Інтернет та імейл

Юрист зауважив, що запровадити ідею з особистим кабінетом військовозобов’язаного наразі вкрай складно.

На тлі розмов про ймовірну ініціативу Верховної Ради зобов’язати військовозобов’язаних реєструвати особистий електронний кабінет виявилося, що реалізувати її буде вкрай складно. Майже нереально. Все через те, що чинне законодавство не зобов’язує громадянина мати будь-який ґаджет, без якого своєю чергою неможливе користування таким кабінетом.

Крім того, в жодному законодавчому документі не прописаний не лише обов’язок громадянина мати якийсь ґаджет, але не прописаний обов’язок поповнювати рахунок для того, щоб мати доступ до інтернет-мережі.

На думку адвокатів, поки це питання не буде врегульоване, ухилянти, які знаються на законодавстві, можуть використовувати це як прогалину в законодавстві. Іншими словами, матимуть аргумент не реєструватися в особистому кабінеті. Про це в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Ростислав Кравець, який знається, зокрема, на питаннях мобілізації.

“Поки що ця ідея нездійсненна з об’єктивних причин, – каже Ростислав Кравець. – Насправді зобов’язати когось мати електронний кабінет і користуватися електронними послугами буде вкрай важко. Чинне законодавство не зобов’язує громадянина мати смартфон або будь-який інший ґаджет. Так само громадянин України не зобов’язаний реєструватися в “Дії”, не зобов’язаний мати ідентифікаційний код, якщо він має релігійні переконання”.

Фахівець додає: “Це (ініціатива зобов’язати військовозобов’язаних мати особистий електронний кабінет – Ред.) свідчить про повну професійну непридатність цих осіб”.

Резюмуючи, Кравець зазначив, що військовозобов’язаний має право не поповнювати рахунок для доступу до мережі Інтернет і подальшого перегляду повідомлень в особистому кабінеті.

“Навіть якщо у людини є смартфон, це не зобов’язує перевіряти повідомлення. Замість того, щоб налагодити військовий облік, у нас намагаються залякати громадян”, – висловлює свою думку Кравець.

ТСН.ua

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *