Коломойський, «ПриватБанк» та держава: чому за все розраховуються українці

Українці можуть заплатити 2 мільярди доларів компенсації олігарху Коломойському за приватизацію банку. Колишній власник подав позов про визнання недійсним договору купівлі-продажу державою і вимагає грошову компенсацію.

У грудні 2016 року держава націоналізувала «ПриватБанк», а щоб не було паніки, народ заспокоювала екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Проте причини для хвилювання були. Тоді на порятунок банку, головним акціонером якого був олігарх Ігор Коломойський, держава спрямували 5 мільярдів доларів.

Те, що від банкрутства його рятували за кошти платників податків – українці усвідомили не одразу.

Сам викуп державою був здіснений безпосередньо в інтересах пана Коломойського, щоб уникнути подальшого кримінального переслідування стосовно доведення банку до категорії неплатоспроможних,
– сказав адвокат Ростислав Кравець.

Нині ж, через 2,5 роки після націоналізації з’явилися нові чутки: Ігор Коломойський може повернути собі «ПриватБанк». Олігарх подав позов про визнання недійсним договору купівлі-продажу державою і вимагає компенсацію у 2 мільярди доларів.

Він може цілком отримати «Приватбанк» і назад якусь компенсацію. Тобто в гіршому випадку Україна може постраждати на величезні суми,
– сказав засновник інвестиційної групи «УНІВЕР» Тарас Козак.

Виходить, що платники податків змушені будуть заплатити олігарху Коломойському ще раз. І це ще не все – націоналізація «ПриватБанку» була вимагою МВФ для надання Україні чергового траншу.

Це просто зруйнує нашу співпрацю з МФВ. В таких умовах МВФ не буде співпрацювати і він піде. По-перше, ми сплатимо Коломойському 2 мільярди, а ще отримаємо економічну кризу, бо піде МВФ,
– наголосив фінансовий аналітик Dragon Capital Сергій Фурса.

І хоч екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк запевняє: Коломойський не поверне контроль над «ПриватБанком» навіть за рішенням суду. Мовляв, немає юридичного механізму. Проте юристи це заперечують.

«У Коломойського є досить високі шанси виграти всі ці справи, повернути собі акції ПриватБанку, отримати відповідні компенсації і фактично українці втретє сплатять за цей банк його борги», – сказав адвокат Ростислав Кравець.

Щоб Коломойський отримав компенсацію за «ПриватБанк», суд має визнати, що націоналізацію провели з порушеннями. А це цілком можливо, особливо, якщо пам’ятати, що наші суди до кінця не реформували. У ЗМІ з’явилася інформація, що рішення можуть ухвалити ще до другого туру.

Канал 24

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *