Як правильно оформити майно у шлюбі для його збереження після розлучення

Разом з експертом розбиралися, як подружжя може поділити майно, аби не залишитися ні з чим.

Бувають випадки, коли подружжя свариться та розлучається, тоді виникає питання: “Як тепер ділити майно?”. Адже кожен хоче щось зберегти після розлучення.

Про це сайту Pro Гроші розповів голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець.

Як зберегти майно після розлучення

За словами експерта, перед одруженням важливо продумати момент розподілу майна. Тому, перед тим як робити такий серйозний крок, бажано укласти шлюбний договір, в якому описати все майно, яке може бути придбане під час шлюбу. Також можна укласти договір про розподіл майна.

Тобто, якщо ви у шлюбі разом щось придбали, то можна укласти договір про розподіл майна, де визначити правовий стан всього цього майна. Саме таким чином можна регулювати питання пов’язані з розподілом майна у разі розлучення.

Експерт зазначив, що ділити можна будь-яке майно, яке було придбано у шлюбі, якщо звісно хтось із них не доведе, що воно було придбано до шлюбу. Виключенням є особисті речі, перелік яких затверджено Сімейним кодексом України. Наприклад, державні премії, нагороди, заповідане майно, яке було приватизоване.

Наприклад, батьки когось із подружжя подарували гроші на покупку квартири. Чоловік з дружиною придбали житло перебуваючи у шлюбі. У такому разі у суді потрібно доводити той факт, що ця квартира була придбана не за спільні гроші подружжя, – каже Кравець.

Як відбувається розподіл майна за наявності дітей

Теоретично суд може враховувати потреби когось із подружжя, а саме того, з ким залишаються діти та виділити більшу частину майна.

Але друга особа не позбавляється батьківських прав та обов’язків з утримання дітей, тому таких випадків на своїй судовій практиці я ще не зустрічав. Проте так, це цілком можливо, – зазначив експерт.

Чим відрізняється розподіл майна в офіційному та цивільному шлюбі

Для того, щоб здійснити розподіл майна у цивільному шлюбі, потрібно встановити юридичний факт проживання однією сім’єю. Лише тоді можна вважати майно, яке придбано у такому шлюбі, спільним. У разі, якщо суд не встановить цей юридичний факт, поділити майно особи не зможуть.

Pro Гроші

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *