Представники Територіального центру комплектування не мають права затримувати громадян. Про це заявив юрист та адвокат Ростислав Кравець.

“Представники ТЦК не мають права затримувати. Що б там Мар’яна (Безугла) де не писала, не мають права. Крім того, варто також знати, що на сьогоднішній день немає жодної законом передбаченої норми, яка б покладала обов’язок на військовозобов’язаних мати з собою постійно військово-облікові документи”, – сказав він.

За словами юриста, на сьогодні немає жодної норми, яка б забов’язувала носити з собою військово-обліковий документ, “що в мирний час, що в воєнний час, що на час мобілізації”.

“Немає сенсу сперечатись, але ви повинні знати, що представники ТЦК не мають права вас затримувати. Стосовно представників Національної поліції, вони можуть вас затримати, однак вони теж не мають права і повноважень доставляти вас до безпосередньо ТЦК. При затримці вони повинні скласти адміністративний протокол і надати вам безоплатного адвоката”, – зазначив він.

Якщо ж примусово доставляють в ТЦК, як заявив Кравець, до того моменту, поки на вас не складено протокол про адміністративне затримання і не надано безоплатного адвоката, не підписуйте жодних документів.

“До цього моменту, поки не буде складено адмінпротокол та не буде надано безоплатного адвоката, я раджу нічого не підписувати, нічого не проходити і вимагати зробити саме це. Тому що це передбачено нормами законодавства”, – пояснив він.

Мобілізація в Україні

Як повідомляв УНІАН, президент Володимир Зеленський наголосив, що якщо йдеться про додаткові мобілізаційні сили, потрібно знайти “демобілізаційні процеси”.

“Питання дуже чутливе, я вважаю. Вони (військові – УНІАН) звернулися щодо захисту нашої держави і потенційних контрнаступальних дій, щодо дефіциту. І їхній погляд був на Ставці, що вони запропонували мобілізувати додаткових 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра”, – зазначив Зеленський.

УНІАН