ГПУ з’ясовує, як 500-метрову квартиру в центрі Києва намагалися продати по заниженій ціні за участі СЕТАМ, АРМА і поліції

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо спроби продажу на СЕТАМі квартири, що належить іноземній компанії. Про це стало відомо з повідомлення ГПУ.

Провадження відкрили за ознаками правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 ККУ («Зловживання владою або службовим становищем»).

За версією слідства, правоохоронці ймовірно використовують службові повноваження для отримання неправомірної вигоди в результаті продажу ввіреної їм нерухомості.

Йдеться про квартиру площею 554,9 кв. м та два машиномісця на 43 поверсі «Карнегі центру». Це – найвищий хмарочос України на Кловському узвозі, 7. З 2016 року нерухомість належала кіпрській компанії «Majgaard Limited». Єдиним власником «Majgaard Limited» був Торбен Майгаард – засновник компанії «Сiklum», яка входить у топ-5 IT-бізнесів України.

У січні 2019 року Майгаард помер. Судячи з даних судового реєстру та ЗМІ, на  «Majgaard Limited» після смерті власника з’явилося кілька претендентів. Так, по судовому реєстру видно, що, крім родичів Майгаарда, право на компанію у Печерському суді Києва відстоює Богдан Пономар, який просить визнати дійсним заповіт Майгаарда. Цей документ засновник «Сiklum» нібито склав за життя і лишив у київського нотаріуса Руслана Швеця у квітні 2018 року. Згідно цього заповіту, 5% акцій «Ciklum», що належать «Majgaard Limited», переходять Богдану Пономарю, який має бути представником Майгаарда у Раді «Ciklum». Також Пономар повинен представляти Майгаарда у компанії «Majgaard Limited» та його голос є вирішальним. Утім, «Нашим грошам» Пономор повідомив, що він наразі нібито не має доступу до кіпрської фірми.

4 березня 2019 року нотаріус Олександр Сікуцький зареєстрував договір купівлі-продажу між «Majgaard Limited» та Ігорем Агаповим, який, згідно автоматизованої інформаційної бази даних «Аркан» 20 березня 2019 виїхав до Криму через контрольний пункт «Каланчак». Як каже слідство, «Majgaard Limited» представляла по підробленій довіреності особа з документами іншої людини, яка померла в Кропивницькому.

10 квітня 2019 року Нацполіція за матеріалами Департаменту захисту економіки відкрила кримінальне провадження 12019000000000342 про заволодіння чужим майном; визнала квартиру та машиномісця на Кловському узвозі речовими доказами. Того ж дня приватний нотаріус Микола Косенко зареєстрував право власності на нерухомість за Ральфом Сіглером. Чоловік має громадянство ФРН, паспорт отримував 2014 року в генконсульстві Гонконгу.

Протягом квітня-травня прокурори в рамках вищезгадуваного провадження через суди передали нерухомість на Кловському узвозі, 7 в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Три місяці майно перебувало в управлінні АРМА, потім агентство вирішило продати квартиру і машиномісця на СЕТАМі.

Як прокоментували «Нашим грошам» в агентстві, квартира на Кловському узвозі не була готова, щоб її приймали в управління: будівельні та оздоблювальні роботи не проводились, не було електропроводки, водовідведення, сантехобладнання та підводів до нього, дверей, міжкімнатних перегородок, вентиляційні та каналізаційні корби не обшиті, сходові та ліфтові клітини не облаштовані. За попереднім аналізом, ремонт у квартирі, щоб привести її до ладу для здавання в оренду, був би співмірний із вартістю самої нерухомості. Саме через це квартиру в АРМА вирішили продати на СЕТАМ, посилаючись на другий абзац другого розділу «Примірного переліку майна». Прізвище посадової особи, що ухвалила дане рішення, в АРМА відмовились назвати.

23 вересня 2019 року квартиру вперше виставили на продаж зі стартовою ціною 1,5 млн грн. Стартову ціну визначають оцінювачі, яких СЕТАМ залучає на договірних засадах. Який оцінювач працював із нерухомістю на Кловському узвозі, нам відмовилася називати.

Зауважимо, що в документах купівлі-продажу за 2016 рік вартість квартири значилася 3,9 млн грн. Нині на сайтах з продажу нерухомості квартиру на Кловському узвозі, 7 також без ремонту, але набагато меншою площею 158 кв.м, продають за $ 315 тис., тобто, 7,8 млн грн. Іншу квартиру, теж після будівельників, площею 100 кв. пропонують купити за $ 213,2 тис, тобто, 5,3 млн. грн.

Перші торги АРМА припинила сама, причину припинення на запит «Наших грошей» агентство відмовилося озвучувати.

1 жовтня 2019 року квартиру і машиномісця виставили на продаж удруге. Аукціон відбувся 7 жовтня. За цей час «Majgaard Limited» уклала договір з адвокатською компанією «Кравець і партнери» для захисту інтересів. Перед другим аукціоном адвокати звернулися до АРМА, СЕТАМ, данське посольство, Міністерство юстиції та низку правоохоронних органів з інформацією про продаж вкраденої нерухомості ціною в 15 разів нижче від її вартості. І лише після цього, за годину до закінчення робочого дня, торги з продажу квартири і машиномісць на СЕТАМ припинили з останніми видимими ставками 2,03 млн грн. АРМА виправдала низьку ціну лоту тим, що актив – проблемний, а стартова ціна лоту може бути низька для приваблення покупців, водночас, продати лот можуть дорожче.

Аліна Стрижак, «Наші гроші»

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *