Голова Нацбанку довела економіку до триразового збідніння

Вищий адміністративний суд 13 серпня відхилив позов до президента Петра Порошенка про незаконне призначення 50-річної Валерії Гонтаревої головою Національного банку. До суду позивалися колишній народний депутат Юрій Кармазін і правозахисник, адвокат Наталія Целовальніченко. Вони вважають, що Гонтарева не має достатньо професійного досвіду для керівництва Нац­банком. Вимагають її звільнення.

— Валерія Гонтарева не мала десяти років стажу в банківській системі (згідно із законом «Про Нацбанк», на посаду голови НБУ може претендувати громадянин України, який має, зокрема, досвід роботи на керівних посадах у банках не менше 10 років або досвід роботи на керівних посадах у профільних держорганах. — «ГПУ»). Не вистачало кількох місяців роботи на керівних посадах. Це приховували від громадськості, — каже Юрій Кармазін, 57 років. — На наші запити щодо її трудової діяльності Адміністрація президента відповідала: це — особиста інформація. За законом про банки й банківську систему, людина, призначена з порушеннями, має бути звільнена. Те, що відбувається на Банковій (вулиця, на якій розташована Адміністрація президента. — «ГПУ») зараз — це позорище. Дійшло до такого, що ми подаємо позов до президента, а довіреність на участь у суді підписує Борис Ложкін, глава його адміністрації. Замість представника президента був представник Ложкіна.

Суд виніс рішення, що трудовий стаж Гонтаревої на керівних посадах у банківській сфері відповідає вимогам Закону про Національний банк.

Валерію Гонтареву призначили керівником НБУ 19 червня торік. Тоді долар коштував майже 13 грн. За шість місяців Печерський райсуд столиці зобов’язав київську прокуратуру почати розслідування щодо голови Нацбанку через маніпуляції з валютою. Позивався адвокат Ростислав Кравець.

— Гонтарева завдала збитків країні, маніпулювала з валютою в серпні 2014 року, коли Нацбанк проводив валютні інтервенції. Діяла не на користь країни, не для поповнення золотовалютного резерву, а лобіювала інтереси впливових бізнесменів, — стверджує Кравець.

За півроку перебування Гонтаревої на посаді гривня знецінилася вдвічі. На «чорному» ринку долар сягав 38 грн. На міжбанку — 33,85 грн. Порошенко наказав стабілізувати курс на рівні 21,7 грн. Нацбанк змушений був запровадити нові обмеження на валютному ринку.

— Головою Нацбанку призначена абсолютно некомпетентна людина, яка довела економіку до триразового збідніння. Українці обкрадені через знищення понад 50 банків і виведення за кордон більш ніж сотні мільярдів гривень, — говорить Юрій Кармазін.

Валерія Гонтарева звинувачення відкидає. Запевняє, що про порушення кримінальних справ не знає й у відставку не збирається.

Ганна ПРОЩАЙ, Gazeta.ua

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *