Демобілізація строковиків 2024: що це таке та як вона відбуватиметься

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про демобілізацію строковиків.

Про це йдеться в указі № 149/2024 Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби.

– Є указ про звільнення в запас строковиків – тих, хто був призваний на військову службу ще до початку повномасштабного вторгнення, – заявив Зеленський у відеозверненні 7 березня.

Глава держави пояснив, що на прохання військового командування потрібно кілька тижнів на підготовчі процедури – на заміну людей з погляду оборонних завдань. Зеленський наголосив, що з квітня строковики будуть направлені в запас.

Що таке демобілізація строковиків 2024

Юрист та адвокат Ростислав Кравець зазначив, що військовослужбовці строкової служби, термін служби яких закінчився під час дії воєнного стану, а також військову службу яких було продовжено понад встановлені терміни — звільняються з військової служби в запас у терміни, визначені указом глави держави.

Юрист також зазначив, що далі призову й строкової служби більше не буде, а буде тільки базова служба.

Юрист і адвокат прокоментував, що демобілізовані особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом 12 місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжити військову службу. Тобто призвати на службу їх можуть тільки за власним бажанням.

Водночас президент Володимир Зеленський заявив, що частина строковиків підписали контракт про службу в Силах оборони України, подякувавши кожному з них.

ФАКТИ

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *