«Даєш картку офіціанту, а він робить собі копію»

— Ми вже пройшли етап, коли щоб украсти гроші з банківської картки, треба було мати саму картку й пін-код. Зараз багато людей купують товари в інтернеті. З’являється все більше технологій, за допомогою яких можуть спустошити картку, — говорить юрист Ростислав Кравець.

А якщо людина не користується інтернетом?

— То викрадуть гроші іншим шляхом. У банкоматі може бути вірус чи спеціальна накладка на карткоприймачі, що зчитує дані. З моєї картки, наприклад, викрали дивним чином 2 тисячі гривень. Нікому її не давав, пін-код не говорив. Користувався банкоматом у своєму будинку. Прийшло повідомлення на телефон, що хтось в Індонезії зняв мої гроші.

Де можуть викрасти гроші?

— У ресторані, наприклад. Даєш картку офіціанту, а він іде й робить собі копію. Потім знімає всі гроші. Таке практикують із картками з магнітною стрічкою. Працівники банків самі зберігають реквізити карток, а потім спорожнюють їх.

Що зміниться після рішення Верховного Суду?

— Нарешті служба безпеки банків не лише труситиме позичальників, а й займатиметься безпекою. Думаю, ­фінустанови йтимуть на хитрощі, аби відмежуватися від відповідальності. Можуть поручити відшкодування збитків страховим компаніям, які збанкрутіли. Або в договорах писатимуть дрібним шрифтом, що відповідальність за збереження грошей несе власник картки.

Володимир МУКАН, Газета.уа

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *