Чи можуть суди визнати тарифи на тепло незаконними: думка експерта

Звернутись до суду з приводу оскарження чинних тарифів на тепло справді можна, і такі позови в судах вже розглядають.

Про це у коментарі сайту «24» розповів старший партнер Адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Такі позови можливі. На сьогодні розглядається навіть мій позов щодо скасування тарифів, стосовно відсутності повноважень у цій комісії, яка встановлює тариф. Пленум Верховного суду по моєму провадженню звернувся до Конституційного суду щоб роз’яснити питання повноважень цих органів, — уточнив адвокат.

За словами експерта, у випадку, якщо Конституційний суд задовольнить звернення Верховного суду, тоді Вищий адмінсуд однозначно скасує тарифи, які були встановлені. Причому минулорічні, бо позов подавався ще у минулому році. Однак якщо буде визнано протиправним дії комісії, яка встановлює тарифи, то всі інші тарифи будуть визнані незаконними, і компанії-монополісти повинні будуть їх перерахувати, і компенсувати людям кошти, які були сплачені.

На думку адвоката, відповідне рішення Конституційним судом може бути прийняте упродовж півроку.

На уточнююче запитання чи може нардеп Юлія Тимошенко результативно оскаржити тарифи у суді, Кравець відзначив, що все залежить від того, до кого і з якого питання позиватиметься політик.

Юлія Володимирівна може звернутись до суду. Питання в тому, що саме вона буде оскаржувати. Чи взагалі встановлення тарифів, чи їх розмір, чи повноваження органу, який встановлював ці тарифи. Тому що всі ці питання на сьогодні вже оскаржуються в суді, — сказав адвокат.

Нагадаємо, голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила журналістам, що цього тижня підготує подання до суду на рішення про підвищення тарифів на тепло та воду.

Канал 24

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *