Чи можуть мобілізувати, якщо батько має інвалідність II групи – роз’яснення адвоката

Чи можуть мобілізувати чоловіків, у яких батько чи мати мають інвалідність II групи, та чи можна з цієї причини звільнитися з армії – Факти ICTV дізнавалися в юриста та адвоката Ростислава Кравця.

Чи можуть мобілізувати, якщо батько має інвалідність ІІ групи

Згідно зі статтею № 23 закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, особу не можуть мобілізувати, якщо в неї дружина (чоловік), один із її батьків або батьків дружини (чоловіка) має інвалідність I або II групи. 

Якщо військовозобов’язаний бажає отримати відстрочку від мобілізації, бо один із його батьків є інвалідом ІІ групи, то на підставі Сімейного кодексу він має довести, що його мати чи батько потребує матеріальної допомоги і водночас немає іншої людини, яка може їх утримувати.

Такими особами можуть бути:

  • дружина (чоловік);
  • повнолітні діти;
  • батьки.

Чи можна звільнитися з військової служби, якщо батько має інвалідність II групи

Однак, за словами юриста, слід знати, що саме ця підстава – інвалідність батьків або дружини (чоловіка) – залишилася можливою причиною для звільнення з військової служби без будь-яких обмежень. Тому після мобілізації люди, у яких є батьки з інвалідністю, мають право на звільнення зі служби і можуть ним скористатися, стверджує юрист. 

Факти ICTV

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *