Блокада Лукьяновского СИЗО спланирована действующей властью — Кравец

В пятницу, 25 ноября, в Святошинском райсуде проходил допрос бывшего президента Украины Виктора Януковича в виде видеоконференции. Однако в заседании почти сразу пришлось сделать перерыв, потому что правоохранители не смогли доставить подозреваемых беркутовцев в зал суда.

Около сотни активистов движения «Правый сектор» блокировали выезд из Лукьяновского СИЗО в Киеве, откуда должны вывезти бывших сотрудников спецподразделения «Беркут» для участия в заседании Святошинского районного суда Киева по делу об убийствах активистов Евромайдана.
 
Позже судьи решили перенести заседание суда на 13.00 28 ноября.
 
Почему правоохранители не смогли привезти обвиняемых, в эфире радиостанции Голос Столицы предположил старший партнер адвокатской компании «Кравец и партнеры» Ростислав Кравец.
 
Чому правоохоронці не могли зняти блокаду СІЗО, і привезти обвинувачених чи забезпечити відеоконференцію із самого СІЗО?
 
— Насправді, вся ця ситуація досить кумедна, тому що те, що демонстрували деякі канали, які були біля Лук’янівського СІЗО, там близько 15-20 осіб, яким навіть чомусь працівники виносили списки тих, кого будуть вивозити з СІЗО, показували, давали можливість дослідити тих осіб, яких вивозять, і взагалі це нагадувало якесь постановочне шоу, яке було завчасно заплановано діючою владою. Тому що ми прекрасно розуміємо: якби хотіли… ми бачили, скільки працівників і скільки правоохоронців у нас є в розпорядженні, коли було чергове свято в Україні, тому розчистити саме шлях, для того щоб доставити звинувачених до Святошинського райсуду, я не бачу ніяких проблем взагалі. Тому, на мою думку, це виключно спланована акція, яка підтримується діючою владою. Бо якщо це не так, то це знову ж таки чергове підтвердження того, що той же пан Аваков фактично не виконує покладені на нього зобов’язання і не може в країні втримати громадський порядок.
 
Раніше Парубій заявляв, що під час допиту прокуратура буде озвучувати звинувачення, які потім будуть використані для заочного засудження. Наскільки це законно?
 
— Тут досить взагалі дивна ситуація з цією кримінальною справою, тому що я не бачу необхідності на сьогодні робити цей допит, щоб не давати Януковичу якийсь особливий статус в якості свідка, і взагалі потерпілої сторони. Тому що прокуратура могла, навіть прийняли за ці два роки купу законів, які дають можливість заочного засудження особи, і у прокуратури фактично нема ніяких проблем зробити це заочно з Януковичем. Тим більше, ті звинувачення, які фактично вже оприлюднені в ЗМІ — створення якогось злочинного угрупування, виведення коштів, там досить велика кількість економічних злочинів, насправді за два роки ми бачили, що вони ніяким чином не розслідувалися. Фактично їх і не можуть розслідувати, тому що фахівців ні в прокуратурі, ні в інших правоохоронних органах не вистачає. З іншого боку, я вважаю, що всі ці економічні злочини в подальшому можуть вивести на перших осіб держави, які сьогодні займають пости. Тому об’єктивне і ефективне розслідування насправді нікому на сьогоднішній день не вигідно, на мій погляд. Що стосується проголошення цих звинувачень в ефірі, це не буде якоюсь новиною. Але новина — саме цей досвід Януковича як свідка і можливість сторони захисту надати цьому для президента-втікача певні преференції.

Тобто зняти з нього частину санкцій, оскільки він офіційно засвідчує своє місце проживання, далі Інтерпол відмовиться подавати його в міжнародний розшук?
 
— Так, звичайно, засвідчити те, що він об’єктивно переживає за своє фізичне знешкодження в Україні, якщо його буде видано. Тому насправді прокуратура тут зробила все можливе для того, щоб допомогти Януковичу уникнути будь-яких переслідувань і в міжнародному сенсі. І тут дуже велика кількість питань саме до прокуратури, яким саме чином це все обговорювалося, що саме планували зробити, і яку саме мету ставила прокуратура. Тому що загальні ці закиди, те, що ми хочемо всебічно і повно з’ясувати, на мій погляд, що в прокуратури недостатньо на сьогоднішній день взагалі зібраних матеріалів для того, щоб щось з’ясовувати безпосередньо вже з Януковичем, якого звинувачують в організації цих всіх дій.
 
Тут виникає основне питання: навіщо це було влаштовувати?
 
— Навіщо було пану Яремі передавати звинувачення в суд по цих беркутівцях, коли не було достатньо матеріалів, достатньо інформації. І ми бачимо, що другий рік йде суд, і не можуть нічого довести до логічного завершення. І це ж саме зробила наразі ГПУ. Краще все ж таки задати це питання безпосередньо процесуальним керівникам, навіть не генпрокурору, а процесуальним керівникам, яку мету вони переслідують цим допитом, що саме вони намагаються довести, і що саме вони намагаються, які свідчення отримати, що якісь рядові співробітники правоохоронних органів, того ж «Беркуту» сказали, що особисто їм Янукович давав розпорядження? Це ж, розумієте, це якесь безглуздя.
 
Засідання перенесли на 28 листопада. Віктор Янукович знову з’явиться на перенесене засідання?
 
— На мій погляд, Янукович якраз найбільш зацікавлена особа в тому, щоб його допит відбувся.
 
Він не буде свідчити проти себе — це точно.
 
—  Так. Звичайно, він прости себе свідчити не буде. Що він ще може повідомити при допиті осіб, яких звинувачують в масових вбивствах, чи він особисто надавав якісь команди стріляти? Цього взагалі не може бути. Це все одно що діючого президента наразі звинувачувати у вбивствах на сході країни.

Голос Столицы

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *