“Асоціація українських банків – вмираюча структура” – юрист про роботу АУБ

Асоціація українських банків, місія якої полягає в сприянні розвиткові національної банківської системи – вмираюча структура. Так вважає юрист Ростислав Кравець, передає УНН.

На його думку, Асоціацію, якою керує Андрій Дубас, треба реанімувати або взагалі прибрати.

Цитата

“Потрібні професійні асоціації, які розробляють професійні механізми, передбачають розвиток галузі. Однак у тому вигляді в якому вона (АУБ – ред.) є зараз – це на мій погляд виключно вмираюча структура, яку треба або реанімувати, або прибрати взагалі повністю. Такі структури потрібні, але в більш активному вигляді”, – повідомив він.

Кравець наголосив – АУБ вже втратила свій вплив, хоча раніше реально займалася лобізмом своїх членів, які входили в Асоціацію.

“У них (АУБ – ред.) був дуже вагомий потенціал – вони лобіювали свої питання, в тому числі і в парламенті – їх запрошували на збори. Потім виник конфлікт між керівником цієї асоціації і банківською спільнотою. Деякі банки вийшли із АУБ і перейшли в Незалежну асоціацію банків України”, – підкреслив Кравець.

Нагадаємо

Попри думку економічного експерта Андрія Новака, що Асоціація українських банків займається лобізмом тих фінустанов, які входять до її складу, вже 2 фінустанови, яких вони піарили – збанкрутіли. Мова йде зокрема про «Мегабанк» та банк «СІЧ».

Чи спіткає та ж доля інші фінустанови, які досі входять в АУБ – достеменно невідомо. Водночас жоден з банків-лідерів фінансового ринку України не входить до Асоціації. До неї належать усього кілька установ, які, на думку експертів, також ризикують збанкрутіти: “Аккордбанк”, “Альянс”, “Індустріалбанк” та інші.

Джерело: УНН

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *