“Альфа-банк” заблокував сплату податків до Держбюджету України

Банк “Альфа-банк” заблокував оператору державних лотерей сплату податків за 2015 рік у Державний бюджет України, повідомляє УНН з посиланням на лист “Альфа-банку”, який є у розпорядженні редакції.

Зокрема, у банку повідомили, що видаткові операції оператора державних лотерей зупинено відповідно до рішення Національного банку у зв’язку з введенням санкцій РНБО.

Так, “Альфа-банк” відхилив майже 300 платіжних доручень оператора державних лотерей “М.С.Л.” на сплату податків до Державного бюджету України.

Як пояснив юрист адвокатської компанії “Кравець та Партнери” Ростислав Кравець, банк не має права відмовляти у сплаті податків підприємствам, в інакшому випадку – він нестиме відповідальність відповідно до Податкового кодексу України.

“Банк не може відмовити у сплаті податків. А у разі відмови сплати податків – відповідальність за це буде нести відповідна фінансова установа. Це передбачено у Податковому кодексі”, — наголосив Р.Кравець.

Разом з тим, в уряді не знають як підприємствам, проти яких РНБО ввів тимчасові санкції, сплатити наразі податки до Державного бюджету. Так, в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі, Державній фіскальній службі та Міністерстві фінансів України лише наголосили на тому, що санкційні підприємства зобов’язані сплатити усі податки вчасно. Однак, як це зробити підпрємствам, банківські рахунки яких заблоковано Нацбанком у зв’язку з рішенням РНБО, в уряді пояснити не змогли.

У той же час РНБО теж не знає, як попри запровадженні ним санкції, підприємства мають сплатити податки. За даними РНБО, вони не можуть тепер змінити або скасувати санкції в односторонньому порядку – для цього потрібна ініціатива або Президента, або СБУ, або Нацбанку, або Верховної Ради.

При цьому, за словами заступника Міністерства фінансів України О.Макеєвої, Міністерство фінансів України вже тричі зверталося до РНБО із закликом розібратися із санкціями, які спричинилу низку проблем.

Разом з тим, поки жоден державний орган не знайшов пояснень, як саме сплатити податки цим підпримствам, останнім погрожують ще й штрафами за несвоєчасну сплату податків.

Загалом санкційні підприємства намагаються сплатити до Державного бюджету понад 60 млн грн, що приблизно відповідає 43 тисячам мінімальних заробітних плат. Крім того, вони також не можуть отримати від державних органів обгрунтування введених проти них санкцій. Оскільки жодного рішення суду, яке б свідчило про неправомірну діяльність вказаних підприємств немає, санкційні підприємства наполягають на тому, що санкції РНБО було введено безпідставно.

Як пояснив УНН доктор юридичних наук, член Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України Данило Гетьманцев, дії РНБО та усіх інших державних органів, які перешкоджають сплаті податків у Державний бюджет можна кваліфікувати як злочин проти України, оскільки дії конкретних посадових осіб нанесли державі збитки в особливо великому розмірі.

“І це злочин, злочин тих, хто приймав ці санкції, злочин тих, хто не розробив документи на реалізацію цих санкцій, злочин тих, хто включав взагалі операторів, які жодного відношення не мають до тероризму у цей список. Це злочин, який має конкретні цифрові показники шкоди, які зараз заподіяні державному бюджету”, — заявив Д.Гетьманьцев.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України. Рішення РНБО ввів у дію Президент своїм указом, в результаті якого операторам лотерей до 4 листопада заблоковано банківські рахунки.

Однак, за словами юриста Геннадія Друзенко, навіть ті санкції РНБО, які введені у дію указом Президента, не мають права блокувати рахунки підприємств.

“Без рішення суду блокувати рахунки не можна. Навіть, якщо мова іде про застосування певних обмежень (санкцій), введений у дію указом Президента – це не є підставою для блокування рахунків. На те має бути виключно рішення суду”, — зазначив Г.Друзенко.

При цьому, експерти та народні депутати заявили, що санкції РНБО введено, аби знищити лотерейний ринок в Україні.

Тож, на переконання експертів, РНБО має скасувати свої санкції.

Джерело: УНН

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *