Адвокат розповів, як проблемним вкладникам забрати гроші з банку

Багато банків залучають кошти через фінансові компанії. Зокрема, й в іноземних банках. Однак в тому вигляді і в тому обсягу, як це сталося з «Михайлівським», такої практики не було. Про те, як проблемним вкладникам забрати гроші із банку, розповів у коментарі Gazeta.ua старший партнер адвокатської компанії «Кравець і Партнери» Ростислав Кравець.

«Цю ситуацію важко назвати аферою. Нацбанк був повністю в курсі про фінансові компанії, які залучали кошти вкладників банку «Михайлівський». Банк визнали проблемним і йому не можна було залучати кошти. Була навіть відповідна постанова регулятора», – говорить адвокат.

Фін­установи часто хитрували — люди приходили покласти гроші на депозит, а врешті оформляли угоди на інвестиційні компанії. Приваблювали вищими відсотками. У договорі були відсутні права на компенсації з Фонду гарантування вкладів.

«Запитував постраждалих вкладників: «Ви приходили до банку. Що вам пропонували? Чи попереджали, що договір укладають не з банком, а з фінансовою компанією?» Ніхто не дав чіткої відповіді. Але в договорі це було прописано. Тут психологічна складова: ви приходите до банку, який має хорошу рекламу, гарний офіс», – каже Кравець.

За його словами, ситуація з банком «Михайлівський» специфічна.

«В програмі, яка відображає рух коштів, видно, що ці гроші повернули в банк. Тобто саме «Михайлівський» укладав договори з цими особами. У більшості цих вкладників є квитанції про внесення коштів на рахунок банку. Зобов’язання мав нести банк, а після його банкрутства — Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Але Фонд вирішив не повертати цим вкладникам кошти. Це маніпуляція. Всім вкладникам із депозитами менше ніж 200 тисяч гривень треба подати відповідні вимоги до Фонду гарантування вкладів щодо гарантування цих сум. Якщо фонд відмовиться внести їх у свій перелік вкладників, мають звертатися до адміністративних судів. Подавати позови про визнання неправомірними дій чи бездіяльності особи, уповноваженої на ліквідацію банку, і оскаржити її дії в суди, зобов’язавши внести цих вкладників у перелік на виплату», – радить адвокат.

Тим, чий вклад перевищує 200 тис. грн, варто до 16 серпня подати цивільну заяву до банку щодо зарахування їх до переліку кредиторів.

«А далі слід звертатися з позовами до Національного банку про визнання неправомірною бездіяльності регулятора, що призвело до банкрутства банку. Така судова практика вже є на прикладі «Брокбізнесбанку» та «Укргазпромбанку». Після визнання неправомірною бездіяльності Нацбанку, вкладники матимуть шанс стягнути ці кошти безпосередньо з НБУ», – каже Кравець.

Анна Родічкіна, Газета по-українські

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *