Адвокат пояснив, що пропонують нардепи строковикам і що їх очікує

Адвокат Ростислав Кравець вважає, що депутати дуже своєрідно вирішили розв’язати питання звільнення строковиків з військової служби. Які підводні камені у цьому рішення та що ще потрібно змінити, він пояснив у своєму YouTube-каналі.

Йдеться про проект закону 9140 від 23.03.2023 про внесення змін до глави XII Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо проходження строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Цим законопроєктом пропонується надати можливість звільнитись зі строкової військової служби протягом 5 днів з моменту його опублікування. Однак що буде далі з цими хлопцями, які звільняються зі строкової служби?

— Звичайно, це питання потрібно розв’язати негайно, тому що не відбувається ні належна ротація, ні демобілізація.

Йде постійно часткова мобілізація, незрозуміло, з якої черги ця мобілізація, в яку чергу вона йде, – каже Кравець.

Фактично у разі ухвалення закону строковик може звільнитися протягом 5 днів з моменту набрання ним чинності. Військовий має подати відповідну заяву.

Після звільнення строковики зобов’язані протягом цих 5 днів стати на військовий облік для розв’язання питання їхньої мобілізації на час воєнного стану.

— Тобто саме звільнення зі строкової служби їх не звільняє, не дає можливості відстрочки чи мобілізації за власним бажанням, – наголошує адвокат.

Він додав, що фактично одразу після звільнення зі строкової служби ці військові мають усі підстави бути мобілізованими.

Кравець переконаний, що після звільнення цим хлопцям потрібно дати хоча б рік відпочити, побути вдома, навчатися, розвиватися.

Радіо Трек

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *