Квартиру забирають за борги: як не втратити нерухомість

В українців можуть забрати квартиру через комунальні борги. Йдеться про випадки, коли сума заборгованості перевищує 20 мінімальних зарплат — понад 80 тис. грн, розповів Gazeta.ua адвокат Ростислав Кравець.

«Якщо це єдине житло, перш за все забиратимуть інше майно боржника. Тільки у виняткових ситуаціях забиратимуть квартиру», — пояснює він.

Заяву до суду про стягнення квартири за рахунок боргу подає постачальник комунальних послуг.

«Боржник має право оскаржити рішення суду. Перш за все потрібно перевірити, чи були дотримані всі вимоги, проведено належну оцінку квартири. Під час публічних торгів вартість нерухомості можуть занижувати в половину. Однак боржнику зобов’язані повернути залишок коштів після погашення боргу», — пояснює адвокат.

Він додає, що перешкодою для продажу житла можуть стати прописані там неповнолітні діти.

«Українці не платять за комуналку не тому, що не хочуть. Вони просто не мають грошей. Борги зростають через необґрунтоване підвищення житлово-комунальних тарифів і введення штрафів за прострочення платежів», — підсумовує Ростислав Кравець.

Торік заборгованість населення за житлово-комунальні послуги зросла до 55,6 млрд грн. У 2017-му становила 32,3 млрд грн, свідчать дані Держстату. За газ українці заборгували 26,4 млрд грн. За опалення і гарячу воду — 16,7 млрд грн.

Маргаріта ДИКАЛЮК, Gazeta.ua

Адвокатская компания Кравец и Партнеры

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *