Затримання та примусова доставка до ТЦК: як захистити свої права

Трапляються непоодинокі випадки, коли чоловіків затримують і силоміць доправляють до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Що потрібно робити та як поводитися в такому випадку — розповів адвокат Ростислав Кравець.

За його словами, “списки розшуку військкомату” не мають нічого спільного з законодавством і законодавчим регулюванням. Якщо судом не встановлено порушення законодавства, тому наявність таких списків – саме по собі порушення. Про що також потрібно повідомити представникам правоохоронних органів, які приходять нібито доправити до військкомату, чи затримують на вулиці, чи на блокпосту. Адвокат рекомендує спокійно відмовитись від такої пропозиції подорожувати разом з представниками Національної поліції до військкомату.

Представникам Національної поліції Кравець радить повідомити, що, наприклад, у чоловіка, якого намагаються затримати, укладений договір з адвокатом і просити його присутності. У представників Національної поліції немає права доправляти примусово куди-небудь, тим більше до військкомату.

У разі, якщо представники поліції силою доправляють до військкомату, бажано проконтролювати, щоб їхні нагрудні камери записували ф щоб можна було їх в майбутньому притягати до відповідальності.

Якщо доправляють до військкомату, перше – потрібно вимагати слідчо-оперативну групу, вимагати дати право прибути адвокату, вимагати дзвінок до ДБР стосовно порушення прав як поліцейськими, так і представниками військкомату.

“Ви маєте право попросити родичів, щоб вони пішли до будь-якого суду, в територіальній юрисдикції якого перебуває приміщення, де вас тримають, з проханням негайно вас доправити до суду, відповідно до статті 206 КПК щодо вирішення питань щодо законності вашого утримання”, – резюмував адвокат.

АПОСТРОФ

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *