Запровадження виконкомів у Києві: що відбувається між центральною і місцевою владою (ЕКСКЛЮЗИВ)

Мер Києва Віталій Кличко коментуючи серію обшуків, що днями відбулася у представників столичної влади та на комунальних підприємствах, заявив, що зараз відбувається придушення місцевого самоврядування. Зокрема, на його думку, центральній владі не подобається, що Київ “вивчає питання про введення у місті виконкомів – коли суспільство і управління містом не залежить від вказівок і волі Банкової”.

Видання “Українські реалії” звернулося до адвоката, глави  профспілки “Українська незалежна фундація правників“, глави АО “Кравець і партнери”  Ростислава Кравця з питаннями:

Чи так це? Що відбувається між центральною і місцевою владою в Києві?

Чим все може закінчитися?

“На сьогоднішній момент, дійсно, існує конфлікт між центральною і київською (місцевою) владою. Кличко зі своїм “Ударом” позиціонує себе як незалежний політик, а центральній владі це, зрозуміло, не подобається. Але є й інша сторона медалі. На мій погляд як киянина, критика щодо неефективного використання бюджету Києва цілком обґрунтована. І до Кличка, так само як до його оточення, дійсно є безліч питань. Те, що мер заявив про нібито політичне переслідування, пояснюється його бажанням зберегти команду. Якщо він втратить її, умовно кажучи, “здасть” соратників “, то втратить підтримку. І на наступних виборах йому нічого не світить”, – заявив Ростислав Кравец.

За словами експерта, Кличку вкрай важливо захистити “своїх”, а по ходу справи і місцеві ради.

“Показати, що він є лідером громад. Хоч особисто я не сприймаю його як мера. Як ситуація може розвиватися далі? Досвід минулого показує, що, швидше за все, Кличко просто домовитися з центральною владою. Віддасть, наприклад, під управління її ставлеників такі ласі шматочки як земельні долі, контроль за ринками, паркової, евакуацій автотранспорту. І на цьому все закінчиться. Створення ж виконкомів, про що згадав Кличко, призведе до невиправданих витрат з місцевого бюджету на їх утримання і адміністрування. При цьому ніяких повноважень у них не буде, все доведеться погоджувати з міськвиконкомом. Зате ми ризикуємо отримати масу місцевих царьків і збільшення рівня корупції”, –  зауважив експерт.

Нагадаємо, в Україні Центр кібербезпеки вже працює, проте офіційне відкриття відбудеться через один-два тижні. Про це заявив 11 травня президент Володимир Зеленський в ході форуму “Україна 30”.

Українські реалії

АО «Кравец и Партнеры»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *