Скільки років ув’язнення загрожує українцям за фото та відеофіксацію техніки ЗСУ – роз’яснення адвоката

Деякі українці ігнорують прохання не знімати військових та переміщення техніки ЗСУ та продовжують фільмувати на смартфон кадри, які є дуже корисними для ворога. Через це ще на початку повномасштабного вторгнення рф до Кримінального кодексу України була внесена стаття 114-2 про несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану. Адвокат Ростислав Кравець детально розповів, яку відповідальність нестиме порушник.

Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на Мета.

За словами фахівця, стаття 114-2 Кримінального кодексу розподіляється на три частини.

Відповідно до першої частини – поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони України, Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

У другій частині розповідається, що  поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Ростислав Кравець додав, що найбільш суворе покарання понесуть наступні учасники правопорушення.

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Він пояснив, чому такі великі терміни покарання передбачаються.

Ви повинні розуміти, що будь яке розміщення інформації про місцезнаходження Збройних сил, роботу систем ППО, переміщення Збройних сил – тягне за собою відповідальність. Крім того, поширення цієї інформації, яка була поширена в якомусь телеграм-каналі, а ви далі її поширюєте – фактично також буде вважатися поширенням цієї інформації, якщо вона не була поширена в офіційних джерелах Міністерством оборони, Генштабом, СБУ або країнами-партнерами

Досить часто блогери поширюють вище вказану інформацію, таким чином вони  можуть понести відповідальність. Для призначення покарання, потрібно буде провести експертизу, чи можна ідентифікувати на місцевості наших військових, чи дійсно можна встановити, що це ЗСУ та  їх переміщення. Якщо експертиза це підтвердить, то особу чекає суворе покарання.

АО «Кравець І Партнери»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *